Történelemhamisítás - Kína és mi

2011. július 18. 17:25

Sápítoznak a liberálisok, és akik az eladósodásból éltek és gazdagodtak meg. Bánatuk érthető: most van végük.

2011. július 18. 17:25
Csurka István
MIÉP.hu

„A kínai miniszterelnök, Ven Csia-pao magyarországi látogatása, azzal a finom és elegáns utalással, hogy éppen itt, a szegről-végről rokonnak tartott nép hazájában, s az éppen az Európai Unió soros elnökének tisztét betöltő kormány kicsi országában kezdi meg európai körútját már előbb is megérdemelte volna a méltatást és az elemzést. A megkötött egyezmények és szándéknyilatkozatok, az ígéret a magyar kötvények vásárlására a kapcsolat gazdasági jelentőségét állítják előtérbe, pedig a kapcsolatok magasabb szintre emelése mélyebb politikai jelentőséget tartalmaz. Ezt jól jelzi az a bánatos aggályoskodás, amelyet a liberális, a Nyugatra nyaló körök és pártjaik, sőt, sajnos még a kétharmados oldal egyes képviselői is meg-megpendítenek. Valami zavar van a megértésben.

Némelyek mintha kihagynák a számításból, hogy Kína már a globális világ számottevő része volt akkor is, amikor még saját magával küzdött és a piacfelosztás már akkor megtörtént, amikor még úgyszólván egyhangúan »kommunista Kínáról« szólt a mese. A felosztás szerint a világgazdaságba, beleértve a szovjet uralomból amerikai uralom alá helyezett országokat is, az »ezer apró cikk« kereskedelmet Kína kapja. Ebben elektronikai és más, nagy hozzáadott értékű termékek és hamisított tornacipők egyaránt benne foglaltatnak. Kína megkapta a kínai piacok létesítésének jogát. A távol-keleti fél úgyszólván kizárólagos piacai a bruttó hazai össztermék körén kívül léteztek, noha számon voltak tartva és adóztak is. A pénzügyi terjeszkedés, a nagyipari piacok és az itteni gyárak megszerzése, vagy leállítása, a globális nagy-technika ipari és pénzügyi üzlete a Nyugaté, elsősorban Amerikáé lett. Ez nem magyar döntés volt, hanem a globális felek közti felosztás. Magyarországon mindez szembetűnően látszott már a kilencvenes évek elejétől fogva. Az államnak az első perctől fogva szüksége volt a kínai piacra, mert akármilyen kalandos úton került forgalomba a kínai termék, olcsó volt és a kispénzű rétegek megnyugtatását szolgálta.

Ezért a kínai piacok feletti politikai kapcsolat korszakos jelentőségű. Az IMF-fel való gyöngéd szakítás feltétlenül szükséges volt hozzá. A kínai miniszterelnök nem jött volna ide, ha mi ma is az IMF járszalagján tipródunk. Az 1982-ben Fekete János kettős állampolgár – izraeli–magyar – nyélbeütött IMF csatlakozással kezdődő sötét korszakunknak van vége Ven Csia-pao látogatásával. Ezért sápítoznak a liberálisok, és akik az eladósodásból éltek és gazdagodtak meg. Bánatuk érthető: most van végük.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 128 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
brabant89
2011. július 19. 11:07
Csurka valamilyen okból kérlelhetetlenül gyűlöli Amerikát, a liberalizmust, az egyéni szabadságokat előtérbe helyező gondolkodást a kollektivizmussal szemben. Emiatt mentegeti az 1989-es Tienanmen téri brutális erőszakot is. Ez eddig egyéni értékválasztás kérdése. Ami világlátását elfogadhatatlanná teszi az az értékrendjéhez kapcsolódó összeesküvés-elméletes gondolkodás. Ez itt is megjelenik: "a piacfelosztás már akkor megtörtént, amikor még úgyszólván egyhangúan »kommunista Kínáról« szólt a mese. A felosztás szerint a világgazdaságba, beleértve a szovjet uralomból amerikai uralom alá helyezett országokat is, az »ezer apró cikk« kereskedelmet Kína kapja." Ez nem igaz. Nem is Kína kapta meg az "ezer apró cikk kereskedelmét", hanem ez Kelet-Ázsiába került azért, mert a munkaerő sokkal olcsóbb Ázsiában. Csurka nem olvasott újságot a 70-es 80-as években, nem hallott az ázsiai "kistigrisek"-ről? "Ez nem magyar döntés volt, hanem a globális felek közti felosztás." Kik azok a globális felek? Illetve kik voltak a globális felek a 70-es években, amikor ez a felosztás állítólag megtörtént? Csurka író. A gazdasághoz nem ért. Nem érti, hogy a Kádár-rendszer legitimációját az életszínvonal emelkedése, a nyílt, durva politikai elnyomás megszűnése, azaz a környező szocialista országokhoz képest jobb helyzet adta. Az olajválságot követően az életszínvonal emelkedése került veszélybe, ezért kellett a nép jóindulatát külföldi hitelekkel megvásárolni. Csurka ebből csak annyit ért, hogy egy (állítólag) izraeli-magyar kettős állampolgár (értsd egy zsidó) eladósítja Magyarországot.
dé208
2011. július 19. 10:54
Pista bácsi nem gondolja, hogy Kina egy fasza hely. Azt gondolja, hogy Kínával jóba lenni fasza dolog. A kínaiak legalább nem csinálnak háborúkat amikor a kedvük tartja. És pld: Korrupció miatt végeztek ki két volt kínai polgármester-helyettest MTI 2011. július 19., kedd 07:27 | Kivégezték két kelet-kínai város volt polgármester-helyettesét, mert kenőpénzeket fogadtak el - jelentette a Hszinhua kínai állami hírügynökség. Egyikük Hszü Maj-jung (Xu Maiyong), a Csöcsiang (Zhejiang) tartománybeli Hangcsou (Hangzhou) város elöljárója volt, akit vesztegetés, sikkasztás és hivatali hatalommal való visszaélés miatt ítéltek halálra májusban. Társát, Csiang Zsen-csiét (Jiang Renjie), a Csiangszu (Jiangsu) tartománybeli Szucsou (Suzhou) város második emberét még 2008-ban ítélték halálra vesztegetés miatt.
brabant89
2011. július 19. 10:34
"Mert a hatalomról volt szó. Kína látta már, mekkora rombolást, bomlasztást végzett el az amerikai-hollywoodi életforma, az adott nemzet saját kultúrájától idegen tömegkultúra, szórakoztatóipart és ennek liberális irodalmi, filmipari politikai kifejtése Európában és még az egykori ellenség, a sokkal zártabb életű Japánban is. Ezért nem engedte meg, hogy a szabadságért rajongó, de tanulás vagy futás közben fülhallgatón amerikai zenétől elélvező kínaiak elszaporodjanak és az állandó lázadás, destrukció szellemét becsempésszék Kínába. Kínának kínainak kell maradni, mert a történelme nem az egóra, hanem a kollektivitásra épül. Minden kínai felelős minden kínaiért, még akkor is, ha alig értik egymás tájszólását és különös kegyetlenséggel tudják elmetszeni egymás torkát." Igen, és 1956-ban a szovjetek ugyanígy mentettek bennünket a hanyatló-elkorcsosuló amerikai értékektől?
Julio Salazar
2011. július 19. 09:16
Isten éltesse Csurka Istvánt !!! Reméljük, hogy a kínai - magyar viszony örvendetes alakulása egy új hun honfoglalás kezdetét jelzi.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!