Ha egy a cél, és egy az akarat, van remény

2010. november 19. 12:22

Mindenütt szidják a politikusokat a világon. Kérdés miért utálták meg ennyire őket az emberek. Interjú.

2010. november 19. 12:22
- A politikusokat ritkán szeretik az emberek, rossz véleménnyel vannak róluk

Mindenütt szidják a politikusokat a világon. Kérdés miért utálták meg ennyire őket az emberek. Általában az a válasz, hogy a politika és a politikusok teljesen eltávolodtak az emberektől. Köszönő viszonyban sincsenek egymással, és a politikusok személyükben is olyan életmódot élnek, hogy nincs tapasztalatuk az emberi sorsokról.

Azt én rendkívül fontosnak tartom, hogy például én itt beszélgetek az ország minden részéből a legkülönbözőbb hivatásokból jövő olyan emberekkel, akik még nem is voltak külföldön, nem is repültek, és egészen más tapasztalatuk van, mint nekem, a szerencsésnek, aki kivételezett környezetbe született, él, és dolgozik. Az ilyen politikusnak kötelessége, hogy tapasztalatokat szerezzen arról, hogy azok az emberek, akiket képvisel, hogyan élnek.

-  Sajátosan, szokatlanul alakítod a képviselői tevékenységed, egyéni úton jársz.

Mivel alapállásom, hogy azért vagyok képviselő, hogy képviseljem az embereket, kidolgoztam egy olyan módszert a politizálásra, ami bearanyozza az életemet is, és így is szeretném megvalósítani.

Mikor milyen témáról van szó az EP-ben, azokhoz, az érintett emberekhez fordulok, akiket érint.

Amikor a méhészek helyzetéről volt szó az EP-ben, végig gondoltam, honnan tudnám a legjobban, mi jó a méhészeknek, a méheknek, a környezetnek. Egyszerű: több, mint hatezer méhész él Magyarországon, őket kell megkérdezni. Legjobban az érintettek tudják azt, hogy mi a helyzet most, mi az, ami jó, amin változtatni kell, és milyen irányban. A világhálón keresztül felvettem a kapcsolatot méhészekkel, érdekvédelmi szervezeteikkel, és elmondtam, miről van szó. Nagyon csodálkoztak, mert a rendszerváltás óta senki nem kérdezte meg őket. Bizalmat szavaztak. Azt kértem, hogy pártállástól függetlenül írják meg a javaslataikat, és én azt fogom képviselni. A munkatársaimmal a sok-sok összejött üzenetből összegeztük, milyen is a magyar méhészet helyzete, min kellene változtatni. Erről szóltak a felszólalásaim, erről szóltak a módosító indítványaim, és ez annyira szép élmény volt, hogy azt hittem erről a szól a politizálás.

Ez a mostani csoport is egy forrás arra, hogy milyen helyzetben vannak a gazdák. A csoportban volt gazda, vállalkozó, volt székelyember, tanár, elméleti szakember, diák, nyugdíjas. Úgy érzem, hogy ebben a politikusi identitásban ez nagyon fontos.         

Szeretném, hogy legyenek társaim, partnereim folyamatosan, akár a Mezőgazdasági Bizottságban, különböző gazdák, a tejágazatban, a baromfiágazatban érintettek.

Az Emberjogi Bizottságban is úgy szeretném képviselni az érdekeinket, hogy az érintettek csoportjaival veszem fel a kapcsolatot. Akár bántalmazott nőkkel kapcsolatos, akár demokratikus alapjogokkal kapcsolatos kérdésről van szó.

Mikor miről van szó, azokat kell képviselnem.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 57 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Chanyi
2010. november 19. 22:06
Annyit elért, hogy a BNP-s (brit szélsőjobb) EU képviselők azt gondolják, hogy Magyarországon tényleg börtönben sínylődnek a politikai ellenzék tagjai (ezt szinte minden adandó alkalommal elmondta az EU Parlamentben). Szerencsére más nem vette komolyan.
56október
2010. november 19. 21:20
Megosztó személyiség vagy, Krisztina. Nem baj, jó a változatosság a politikában.
Kaducsa
2010. november 19. 17:17
Idebiggyesztem azé, ne legyen már illuziója senkinek: "Morvai kezdeményezése 2010-ben 3,6 milliárd euró elvonást jelentene, ám a felvázolt módosítás nemcsak a jövő évet, hanem az azt követő időszakot is érintené. Ezzel 2013-ig tizennégymilliárd eurót venne el a gazdáktól. „Amióta Magyarország az unió tagja, ekkora mértékű elvonás még nem sújtotta volna az európai mezőgazdaságot” – mondta lapunknak egy neve elhallgatását kérő uniós szakértő. A Morvai-javaslatok a magyar mezőgazdaságtól csak jövőre mintegy 26 milliárd forintot vennének el. (Összehasonlításképpen: a magyar kormány a költségvetési megszorításokra hivatkozva az idén 33 milliárd forinttal csökkentette az agrárium támogatását.) Informá­cióink szerint Morvai Krisztina negyvenötmillió euróval csökkentené a tejtermékek exporttámogatását és 116 millió euróval a fejőstehénre kifizetett különtámogatásokat. „A képviselő javaslatai, ha nem eleve rosszindulatúak, az uniós agrárium jog- és intézményrendszerének félreértésén alapulnak” – hangsúlyozta a szakértő, aki szerint a keresztmegfeleltetés egy szankciórendszer. "
Biomechanoid
2010. november 19. 17:03
Morvai Krisztina egy feminim don quijote. Olyan ügyért harcol, amit mindenki jónak tart, de mindenki leszar magasról. Mindegy mit pampog néhány ostoba fidesz-droid, ha Morvai és Gaudi nem lettek volna, ha nemverik a palávert reggeltől-estig, a 2006-os események nem kapnak ekkora figyelmet. Sokan köszönhetik nekik, hogy végül nem ítélték el őket ártatlanul. Senki más nem segített rajtuk.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!