Az örmény népirtás elítéléséről

2010. március 05. 15:24

Minden nemzetnek szükséges kiegyeznie saját történelmével. Ez minden, amit Törökországtól kérünk.

2010. március 05. 15:24
Törökország az Egyesült Államok alapvető - és legtöbb vonatkozásban - lojális szövetségese egy törékeny régióban. Mi is lojális szövetségesei voltunk az Egyesült Államoknak, és a jövőben is azoknak kell maradnunk. De emellett semmi sem igazolhatja Törökország félrenézését az örmény népirtás tényében. Sajnálatos, hogy Törökország Nobel-díjas íróját, Orhan Pamukot lényegében kiüldözték szülőhazájából, mert megszólalt ebben az ügyben. Nem színlelem azt, hogy professzionális történész lennék. Nem kutattam isztambuli levéltárakban az eredeti dokumentumok után. De a szakértők, az akadémikusok, a nemzetközi hatóságok hatalmas többsége, és az évekig kutató egyéb személyek egyetértenek abban, hogy az örmények tragikus tömeggyilkossága népirtásnak minősül. (...)

Közel két tucat ország, köztük Franciaország, Kanada, Oroszország, Svájc és Chile formálisan elismerték az örmény népirtást. Így tett az Európai Parlament is. Mint az emberi jogok terjesztésének világvezető hatalma, az Egyesült Államok morális kötelezettségének érzi, hogy csatlakozzon hozzájuk. A törökök azt mondják, hogy a határozat elfogadása szörnyű következményekkel jár kétoldalú kapcsolatainkra, sőt, azonnali következmények lesznek. Én viszont úgy vélem, Törökország értékeli az Egyesült Államokkal fenntartott kapcsolatait, ahogy mi is értékeljük a török kapcsolatainkat.

Úgy vélem, a törökök - bármilyen nagy is a félelmük ma - alapvetően egyetértenek abban, hogy az amerikai-török szövetség egyszerűen túl fontos ahhoz, hogy félretegyék azt egy nem kötelező érvényű, képviselőházi határozat miatt. Egy ponton minden nemzetnek szükséges kiegyeznie saját történelmével. Ez minden, amit Törökországtól kérünk.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 12 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
slomovicz
2010. március 05. 19:08
Most asztán kiderül hogy egy rohadt fasiszta fideszes vagyok, mert nagyon nem akarom hogy Törökország mint iszlám állam az EU tagállama legyen. Magyarországnak a százötven éves török elnyomás után amikor a magyar nép 70 százaléka elpusztult a Török uralom alatt, akkor amikor a Nándorfehérvári csata emlékére egész európában délben megszólalnak a harangok, nem kell Törökország mint az EU teljes jogú tagja. Néhány hete dokumentumfilmet néztem annak kapcsán hogy Törökországban milyen erős a keresztényüldözés. Egész európa a török bevándorlókkal van tele, és jelentős részük be sem próbál illeszkedni a vendégországban. Nem tanulják meg a nyelvet, a saját zárt közösségükben élnek, egyszerüen -a jobb élet reményében, gazdasági menekültek. Hát ez- az ami magyarországon a százötvenéves török vonatkozású történelmünk tükrében NEM KELL! Az Örmény népirtás bűn volt, és beszélni kell róla!
Kündü
2010. március 05. 18:07
"Minden nemzetnek illik kiegyeznie saját történelmével".... Akkoer először EGYEZZEN KI "Szlovákia" a saját, nem létező "történelmével"!! Meg Bukarest, aki VESZTES ország volt mindkét világháborúban és semmi köze Erdélyhez, a Partiumhoz még annyi sem, mégis "győztesként" sorolták be!! S mi nem, NEM, soha sem egyezünk ki a Trianoni diktátummal!!!
Kündü
2010. március 05. 17:45
HÉ!! Egy kommentem nem ment át, ermenlar intikamoglu-k!
kalhana
2010. március 05. 16:18
Berman úrnak igaza van, de azért az örmény terrorizmust is meg kéne említeni. Azonkívül az USA-nak példát kéne mutatnia és saját népírtásait is el kéne ismernie.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!