Hihetetlen finálé – Gulyás Michelle olimpiai bajnok öttusában

2024. augusztus 11. 12:56

Guzi Blanka a negyedik helyen végzett.

Nyitókép: Csudai Sándor/Mediaworks

Vasárnap délelőtt 11 órakor kezdődött a női öttusa döntője, amelyben két magyar versenyző, Guzi Blanka és Gulyás Michelle is rajthoz állt.

Gulyás Michelle pontjainak köszönhetően a második legjobb eredménnyel várta a finálét, míg Guzi Blanka a mezőny hátsó feléből, de az ő hátránya sem annyira számottevő az első helyezetthez képest – írta az Origo.

***

12:55 Guzi Blanka pedig negyedik helyen ért célba a futópályán.

12:52 A magyar versenyző tovább parádézott a lőállásban. Utolsó lövései is remekül sikerültek.

Így Gulyás Michelle újabb olimpiai aranyérmet szerzett a magyar csapatnak.

12:46 A záróversenyszámban Gulyás Michelle átvette a vezetést! Kiválóan lőtt az első kör végén, így néhány másodperces előnybe került. Majd a második kör is jól sikerült neki.

12: 28 A 200 méteres gyorsúszásban Guzi Blanka az első, Gulyás Michelle a harmadik futamban úszott. Gulyás a saját futamában végül harmadik lett. A magyar versenyző eredménye 2.12.44 lett, ezért 286 pontot kapott, összességében továbbra is a második helyen állt a versenyben.

12: 04 Valamivel dél múltával Gulyás Michelle a 2., Guzi Blanka a 14. helyen áll két számot követően.