Szoboszlai Dominik labdába sem rúghatott, legyőzték ellenfelei
Több sportlegenda is előtérbe került, az olimpikonok taroltak.
A kommentelők szerint Angelina Carininek és társainak bojkottálnia kellene a versenyt.
Nyitókép: Képernyőfotó
Anabel Schunke, a Die Weltwoche újságírója a lap online felületén ismertette Angelina Carini olasz bokszoló történetét, aki csütörtökön az algír Imane Khelif ellen lép szorítóba Párizsban. Mint kiderült Carini 2021-es tokiói olimpiai debütálása után néhány nappal elveszítette az édesapját. Amikor pedig kiderült, hogy a párizsi világversenyre is kijutott,
győzelmét az apjának ajánlotta fel.
Akkor úgy fogalmazott, „vérrel a szememben küzdöttem, mert mindenáron ezt a győzelmet akartam. Csak az apámért”.
Az olasz versenyző története most azért kapott nagyobb figyelmet, mert a csütörtöki megmérettése rendhagyónak ígérkezik: ugyanis
kihívója egy magát nőként azonosító versenyző,
akit az ökölvívó-világbajnokságon kizárták, mert a DNS-teszt egyértelműen XY kromoszómákat mutatott ki. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) azonban a Nemzetközi Ökölvívó Szövetségtől (IBA) eltérő álláspontot képvisel, és két férfit enged a női bokszversenyen elindulni. Khelif mellett a tajvani Lin Yu-ting is a női mezőnyben indul, bár a DNS-tesztje alapján utóbbi olimpikon is férfi.
A Die Weltwoche arra is kitért, hogy az internetes kommentelők jelentős része azon a véleményen van, hogy
Carininek és a többi női bokszolónak bojkottálnia kellene a versenyt.
Schunke cikkében hangsúlyozta, hogy nemcsak a súlyos sérülések miatt annak most sokan felháborodva. „Itt arról van szó, hogy a nők álmait szándékosan tönkreteszik annak érdekében, hogy megerősítsék az egyes férfiak torz önképét. (...) Kívülről nézve lehet, hogy mosolyogni fogunk ezen a színházon, de a női sportolók számára sok minden forog kockán” – fogalmazott a svájci lap újságírója.
Angelina Carini korábbi, megható interjúját alább tekintheti meg:
Kapcsolódó cikkek a Olimpia 2024 aktában.
Nincs leállás: az elmúlt hétvégén három aranyérem volt a termés.
Kiss Péter Pál mostantól már kétszeres paralimpiai bajnok, emellett négyszeres világ- és négyszeres Európa-bajnok.
A pécsi sportoló a 200 méteres vegyesúszás SM9 kategóriájának döntőjében elsőként csapott a célba a párizsi paralimpián.