Paulsen a CNBC-nek azt nyilatkozta, hogy a dübörgő húszas éveket korrigálta az akkori nagy depresszió. Szerinte az amerikai gazdaság a vírus terjedése előtt ugyancsak csúcson volt.
Úgy véli, a jelenlegi visszaesést egy teljesen egyedi jelenség okozta, hiszen szándékosan vállaltuk, hogy megnyomjuk a gazdaság kikapcsoló gombját a vírus miatt, így talán az első szándékos és önkéntes recesszióról van szó.
Paulsen szerint a kormány és a FED gazdaságösztönző politikájára és ezekre az eszközökre 90 évvel ezelőtt nem lett volna lehetőség támaszkodni.
„Természetesen igazán mély, csúnya válság előtt állunk, de nem hiszem, hogy nagy gazdasági világválságról beszélhetünk” – hangsúlyozta a befektetési igazgató.
A tapasztalt befektető úgy véli, ha a gazdaság leáll és mindenki otthon marad, összeomlás várható. Paulsen már február elején is figyelmeztetett, hogy a vírus kitörése nagyon súlyos károkat okozhat és becslései szerint egy vagy két negyedév is szükséges lesz ahhoz, hogy az Egyesült Államok gazdasága talpra álljon, figyelembe véve a kínai lassú feltámadást.
Paulsen elmondta, hogy a tőzsde elérheti a mélypontot, azonban szerinte
a piacnak a következő 12-18 hónapban jobban kell teljesítenie a jelenlegi szintnél.
A legtöbb kár szerinte valószínűleg már bekövetkezett a befektető szerint, aki úgy véli, a legrosszabb, amit tehetünk, az a pánik.