Patrióták egymás közt
A patriótáknál a pártok többsége osztja a magyar kormány azon véleményét, amely szerint Ukrajna hajoljon meg Putyin akarata előtt.
Megalakult a Patrióták Európáért pártcsoport.
Nyitókép: SEBASTIEN BOZON / AFP
Hétfőn Brüsszelben tartotta első gyűlését a Patrióták Európáért frakció, ahol elfogadták az alapszabályzatot, és megválasztották az elnököt és alelnököket. A Patrióták Európáért pártcsaládhoz eddig tizenkét tagállam csatlakozott, és nyolcvannégy képviselőt foglal magába, így az Európai Parlament harmadik legnagyobb képviselőcsoportjává vált.
Az Európai Parlament harmadik legnagyobb frakciója a következő pártokból áll:
***
A Patrióták Európáért pártcsalád elnökévé Jordan Bardellát, a francia Nemzeti Tömörülés vezetőjét választották. Az alakuló gyűlésen Gál Kingát, a Fidesz képviselőjét választották meg az újonnan megalakult pártcsoport EP-frakciója első alelnökének. Jordan Bardella személyesen nem tudott részt venni a hétfői sajtótájékoztatón.
Nevében Jean-Paul Garraud beszélt a tájékoztatón, aki elmondta, ez lesz az Európai Parlament harmadik legerősebb frakciója. Gál Kinga kifejtette, az európai status quo ellen fognak harcolni, amely csak abban érdekelt, hogy megőrizze pozícióit az Unióban.
„Nem egy alternatívát szeretnénk kínálni Európának, hanem egy európai alternatívát, hasonlóan gondolkodó partnerekkel együttműködve” – fogalmazott Gál.
Elmondta, hogy az ajtó nyitva áll minden hasonlóan gondolkodó pártnak, vagy EP-képviselőnek. Szerinte az európai parlamenti választások világosan megmutatták, hogy a választók többsége az európai határok védelmére, valamint a szabadság és a béke tiszteletére törekszik. Támogatják az európai együttműködést, de nem szeretnének olyan Európai Uniót, amely túllépi hatáskörét és bünteti a tagállamokat saját politikáik végrehajtása miatt.
A közös munka olyan pártok európai parlamenti képviselőivel indul, akik határozottan kiállnak a brüsszeli központi bürokraták antidemokratikus döntéseivel szemben. „Több millió európai embert képviselünk, akik változást akarnak Európában. Mi leszünk a hangjuk a következő öt évben” – mondta Gál Kinga, hangsúlyozva, hogy a Patrióták Európáért tagjai hazájukat és hagyományaikat szeretik. Hozzátette, hogy a képviselőcsoport tagjai azon dolgoznak majd, hogy
megőrizzék Európa keresztény értékeit, szigorúan védjék Európa határait, megállítsák az illegális migrációt és hozzájáruljanak egy erős, versenyképes Európa létrejöttéhez.
A cseh ANO képviselője, Klara Dostalova hangsúlyozta, nem szeretnének kontrollálatlan migrációt Európába. Az FPÖ képviselője kifejezte örömét, hogy megalakult ez az új frakció, majd köszöntötte a tagokat.
Személyesen Orbán Viktornak is megköszönte, hogy tető alá hozta ezt a megállapodást és formációt.
A Financial Times kérdésére a holland PVV képviselője, Sebastiaan Stöteler azt válaszolta, hogy mint képviselőcsoport, a békét szorgalmazzák Ukrajnában. A francia NT képviselője arra az újságírói kérdésre, hogy ez az új csoport miben különbözik az eddigi ID (Identitás és Demokrácia) frakciótól, az válaszolta, ez egy teljesen új formáció. Új pártok csatlakoztak, kik nem voltak az ID-csoportban. Kijelentette, hogy ez a legdinamikusabb frakció, ugyanis más csoporthoz nem csatlakozott ennyi új tag. A Patrióták Európáért egy szuverenista csoport, szögezte le.
Arra az újságírói kérdésre, hogy az AfD (Alternatíva Németországnak) is csatlakozni fog a csoporthoz, az a válasz érkezett, a német párttól függ, hogy megtudnak-e úgy változni, hogy kompatibilisek legyenek a patrióták frakciójához.
Jean-Paul Garraud kijelentette, hogy nem fogja hagyni a frakció, hogy elszigeteljék őket az Európai Parlamentben, hiszen ez többmillió választó megcsúfolását jelentené. Ez nem lenne demokratikus.
Kapcsolódó cikkek a Választás 2024 aktában.
A leginkább csak egyetlen politikusra épített formációkra szinte senki nem volt kíváncsi június 9-én, de egyelőre egyikük sem adta fel.
Brutálisan megerősödött az Európai Parlamentben az ex-kisantant, emellett is vannak hatalmas vesztesek és óriási nyertesek is. Kiszámoltuk, mutatjuk!
A bizottsági helyek kiosztásánál is kiderült: semmibe veszik a konzervatív szavazókat. Megint. Kiszámoltuk, megmutatjuk – vajon hány jobboldali szavazó kell ahhoz, hogy ugyanannyit „érjen” a szava, mint egy balos voksolónak?