Miért jó nekünk, hogy Románia és Bulgária schengeni tagok lettek?
Az uniós belügyminiszterek tanácsa csütörtökön Brüsszelben megszavazta a magyar uniós elnökségi előterjesztést, amely Románia és Bulgária felvételét javasolta a schengeni övezetbe.
A brit lap szerint azonban Brüsszel kész engedni a magyar kormányfő követeléseinek.
Az elmúlt évtizedben az Orbán-kormány egyre szorosabb gazdasági és diplomáciai kapcsolatokat épített ki Oroszországgal, illetve jelentős megállapodásokat kötött az orosz gáz, olaj és nukleáris üzemanyag vásárlásáról, ezért a szankciós csomagok elfogadásakor többször is akadályozta az uniót – olvasható a Daily Express cikkében. A portálon azt írják: Orbán véleménye szerint, a szankcionáló intézkedések nem voltak eredményesek a háború megállításában, és
Kedden az uniós nagykövetek nem tudtak megegyezni a kormánnyal a legújabb szankciócsomagról, de két diplomata elmondta, hogy Brüsszel kész engedni Orbán követeléseinek. A magyar kormányő négy személy eltávolítását követeli a szankcionált személyek listájáról.
A cikk szerint a magyar kormányfő azonban azt is ellenzi, hogy a szankciós időszakot 12 hónappal meghosszabbítsák. Orbán Viktor a nemzet helyzetéről szóló éves beszédében azt mondta, hogy
ahelyett, hogy a békéről próbált volna tárgyalni Moszkvával. A „jobboldali populista vezető” többször is azonnali tűzszünetre szólított fel, mondván, hogy ő és kormánya a béke oldalán áll, és elítélte nyugati szövetségeseit, amiért segítséget nyújtanak Kijevnek.
Nyitókép: Facebook