Feljelentett a balos német miniszter egy nyugdíjast, aki az interneten gúnyolta őt
A nyugdíjasnál házkutatást tartott a rendőrség egy mémre hivatkozva.
Ricky Gervais egy interjúban állt ki a szólásszabadság mellett.
Ricky Gervais továbbra is a „cancel kultúrát” ( elnémítás kultúrája) ekézi, amikor egy interjúban kiállt a szólásszabadság mellett – írja a Mail Online, a Daily Mail brit lap internetes kiadása. A lap felidézi: az 59 éves komikus legutóbb januárban, a 77. Golden Globe díjátadó gálán követett el néhány ellentmondásos gag-et. Gervais most a „wokenesst” jellemezte afféle furcs fasizmusként, miközben az információk és eszmék szabad áramlásának fontosságát hangsúlyozta.
„Itt van egy újfajta furcsa fasizmus az emberekben, akik azt gondolják, hogy tudják, mit lehet kimondani és mit nem, és ez egy igazán furcsa dolog. Csak azért, mert megsértettek, még nem jelenti azt, hogy igazad van” – mondta.
Az After Life alkotója kifejtette véleményét az online megszégyenítésről is, miután 150 ünnepelt író, akadémikus, és újságíró aláírásával támogatott egy, a cancel kultúrát kritizáló levelet. ( Az aláírók között – ahogy arról a múlt héten beszámoltunk – ott volt J.K. Rowling, Salman Rushdie, Margaret Atwood, és Noam Chomsky is.)
A médiaszemélyiség korábban így nyilatkozott a talkRadióban: „Itt van ez az új mítosz, hogy azok az emberek, akik szólásszabadságot szeretnének, szörnyű dolgokat akarnak mondani minden lehetséges pillanatban. Csak ez nem igaz, hogy mindenkit védene. Ha enyhén baloldali vagy a Twitteren, hirtelen Trockijjá válsz, igaz? Ha enyhén jobboldali vagy, akkor Hitler vagy, és ha egy mindkét oldal érveit figyelembe vevő centrista vagy, gyáva leszel.”
A színész azt is elmondta, hogy a műsorszolgáltatók félnek kockáztatni, ha valamilyen kényes tartalom, például az ő korábbi műsora jön szóba.
Nyitóképünk forrása: MTI/EPA/Hannah McKay.