Igazi dalos pacsirta lett Magyar Péter a kamerák kereszttüzében (VIDEÓ)
Aztán hátat fordított és elsétált.
Az identitásban utazó vállalkozókat még a világméretű vírusjárvány sem rettentette el attól, hogy hírverést csapjanak az Ügynek, amit szolgálnak.
„Valaha az oly halálos veszedelem, mint amilyen a mostani ragály, arra ösztönözte az egymással versengő érdekcsoportokat és pártokat, hogy félretegyék nézeteltéréseiket és támogassák egymást a közös ellenséggel szemben. Hát ma nem így működik a világ. Az identitás-kereskedők között gyakori az olyan, aki egyszerűen nem képes ellenállni a kísértésnek, hogy a világjárványból olyan ügyet fabrikáljon, amelynek az ő csoportja áll a középpontjában.
A számos feminista internetes oldalt olvasva, amelyek azt panaszolják, hogy a világjárvány terhét a nők viselik, az embernek könnyen az a benyomása támadhat, hogy a férfiak remekül szórakoznak a bezártság állapotában. Az egyik beszámoló egyenesen úgy fogalmaz, hogy a koronavírus »katasztrofális következményekkel jár a nők ügyére nézve«. Érdekes megfigyelés a statisztika ismeretében, amely ugyanis arról tanúskodik, hogy a férfiak nagyobb valószínűséggel halnak bele a koronavírus-fertőzésbe, mint a nők.
Olyan időket élünk, amikor tízezrek vesztik életüket, ám a szerzőt az aggasztja, hogy »világszerte a női függetlenség esik a világjárvány néma áldozatául«. A feminista identitáspolitika szószólói »nemileg vezérelt válságnak«, minősítik a globális járványt, amely Mehreen Faruqi ausztrál szenátor szavaival szólva »aránytalan kockázattal« jár a nőkre nézve. Faruqi asszony és társai aligha beszélnének »nemileg vezérelt« válságról, ha mondjuk úgy látnák, hogy a kór a férfiakra nézve jelentene »aránytalan veszélyt«.
Az pedig már igazán magától értetődik, hogy a válság nemcsak »nemileg«, hanem »fajilag« is vezérelt valami. Ugyanis, mint kiderült, nem egyedül a nők viselik a világjárvány terhének oroszlánrészét. »Ha egyszer a koronavírus nem alkalmaz hátrányos megkülönböztetést, hogyan létezik, hogy a feketék viselik a teher nagyrészét?« – teszi fel a kérdést Afua Hirsch, a The Guardian kommentátora.”