„Mintha megfosztottak volna a jogaimtól"

2019. február 14. 08:14

Ezt gondolják az északírek a Brexitről.

2019. február 14. 08:14

Az NBC News riportere, Alexander Smith Észak-Írországba utazott, hogy megtudja a helyiek véleményét a Brexitről – számol be az Euronews. 

A terület hovatartozása miatt harminc éven át dúlt az erőszak a huszadik század második felében. Az elsősorban katolikus ír nacionalisták és köztársaságpártiak azért harcoltak, hogy Észak-Írország egyesüljön Írországgal, míg a leginkább protestáns unionisták vagy lojalisták az Egyesült Királyságban akarták tartani a területet. A konfliktus több mint háromezer halálos áldozatot követelt az 1998-as Nagypénteki Egyezmény megkötéséig.

A Brexit egyik legfontosabb kérdése az ír-északír határ helyzete a kilépés után, amelyre egyelőre nem sikerült megoldást találni. Az erőszak kiújulásától tartva az emberek elsöprő többsége a maradásra voksolt a népszavazáson.

Összesen 6 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Onurisz
2019. február 14. 16:27
Nem igazán értem a problémát. Írország sziget. Innen nem lehet csak úgy tovább utazni az EU-tagországokba, repülőre vagy hajóra kell szállni, ott pedig be kell mutatni valamilyen iratot. Britannia és Írország köt egy kétoldalú megállapodást arról, hogy az állampolgáraik szabadon beutazhatnak egymás területére és ennyi. Lehetséges, hogy ehhez valamilyen EU-jóváhagyás szükséges, de miért nem lehet ezt megadni?
packó_
2019. február 14. 09:10
Hát igen, ez európai probléma lesz, nem csak Nagy-Britanniáé. Kérdés, hogy Erdély, Észak-Erdély vagy a Székelyföld problémája egyáltalán mikor tűnik fel az európai horizonton? Előbb-utóbb persze erre is sor kerül.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!