Kerry jelezte: Washington szerint Kína kulcsszereplője a Koreai-félszigeti válság megoldásának, sok múlik azon, hogy mennyire képes érvényesíteni befolyását Phenjanra. A kínai külügyminiszter a koreai válságra utalva egyetértett azzal, hogy Kerry „kritikus” időszakban érkezett a kínai fővárosba.
A szintén Kínában tartózkodó Laurent Fabius, francia külügyminiszter a francia hírügynökségnek azt nyilatkozta, hogy a kínai vezetők rendkívüli mértékben aggódnak a válság miatt és – mint hozzáfűzte – mindent megtesznek a feszültség csökkentése érdekében. Kerry tárgyalásai kapcsán a kínai média a kétoldalú kapcsolatokra is utalt, kiemelve: vezető diplomaták körében felvetődött a kínai-amerikai viszony fejlesztését szolgáló „ütemterv” szükségessége. Kerry maga is hangsúlyozta, hogy országa a kapcsolatoknak azt az a modelljét keresi, amely a leghatékonyabb a problémák megoldására.
Vang megismételte azt a kínai részről rendszeresen hangoztatott igényt, hogy Washington és Peking nézetkülönbségeit a „kölcsönös tisztelet” szellemében rendezzék. Kerry, aki külügyminiszterként először jár Pekingben, szombaton találkozik még a kínai államelnökkel, a kormányfővel és a külügyeket felügyelő államtanácsossal. Az amerikai politikus a dél-koreai fővárosból érkezett Pekingbe, ahonnan vasárnap Tokióba utazik tovább.
Frissítés: A Koreai-félszigeti helyzetről szólva Vang leszögezte, a kérdésben Kína álláspontja következetes. Bármi is történjék, Peking ragaszkodik a félsziget atommentesítéséhez, a békéhez, a tárgyalásos rendezéshez – hangoztatta. A miniszter sürgette az érintett feleket, hogy folytassanak párbeszédet, javítsák kapcsolataikat, és a kölcsönös bizalom megteremtésével segítsék elő a nukleáris leszerelést, Északkelet-Ázsia tartós békéjét.