Orbán Viktor béketerve a nemzetközi figyelem középpontjában
Íme a nemzetközi visszhang Orbán Viktor és Vlagyimir Putyin tárgyalásáról.
Mi a közös az orosz és az ukrán elnökben? Elvonhatnak-e forrásokat hazánktól? Boszorkányperek Amerikában, Turi Attila építész, kosárlabda-sikerek és Recirque társulat a ma megjelent Mandiner hetilapban.
Az egyik megígéri, hogy felrúgja a dolláralapú gazdasági világrendet, aztán kiderül, hogy csak átváltja az euróját rubelre. A másik a magyarokat szidja, de a németeket érti alatta. Ukrajna orosz lerohanása után a pusztító háború két összetett karakter harca is, Vlagyimir Putyiné és Volodimir Zelenszkijé – e heti címlapos anyagunkban az orosz és az ukrán elnök életrajzában fellelhető hasonlóságokat és különbségeket elemeztük.
Vezércikkünkben, az Első karakterben Constantinovits Milán ír arról, hogy a választástól egyre inkább távolodva milyen kihívások várnak a magyar közéletre.
Közélet
Az elsöprő Fidesz-győzelmet hozó választás után az Európai Bizottság rögtön jelezte: indulhat Magyarország ellen a jogállamisági eljárás. Közélet rovatunkban utánajártunk, hogy milyen következményei lehetnek a lépésnek.
Mi az építész igazi feladata? Hogyan viszonyuljon a társadalomhoz és a politikához? Milyen filozófia alapján érdemes felújítani ikonikus épületeinket? Turi Attilával beszélgettünk teremtő alázatról és a túlpartra átvihető eleganciáról.
Minden, amit a hivatásunkban elértem, előbb-utóbb porrá lesz, semmivé válik; semmi nem olyan örökkévaló, mint az életet továbbadni” – mondja Bagdy Emőke.
Anyák napja apropóján művészek, szakemberek, közéleti szereplők vallanak arról, hogyan élik meg anyaságukat.
A rovatban Szilvay Gergely ajánlja az Alapjogokért Központ Bolond lyukból – A polkorrekt őrület szemléje című kötetét.
Mára az ellenzék a virtuális valóság stand-upos bűvkörébe került – hogy miért, arról Lánczi András filozófus ír publicisztikájában.
Szimbolikus, hogy a miniszterelnök választás utáni első hivatalos útja Rómába vezetett, a pápához, miként az is, hogy Novák Katalin Varsóba látogat majd először államfőként – írja véleménycikkében Farkas Vajk, az Alapjogokért Központ vezető elemzője.
Külföld
Külföld rovatunkban körüljártuk, hogy milyen következményekkel járhat Svédország és Finnország NATO-csatlakozása.
Leimeiszter Barnabás a francia elnökválasztás eredményéről von mérleget.
Precedens & Makronóm
Egyre több diák és tanár lép fel jogi eszközökkel az amerikai egyetemeken elharapózó koncepciós perek és karaktergyilkosságok ellen.
A Joe Biden elnök vezette demokrata kormányzat azonban a jelek szerint éppen e visszás állapotok további romlását idézheti elő szabályozási terveivel – a részletekről Precedens rovatunkban olvashatnak.
Sándor Lénárd, az MCC nemzetközi jogi műhelyének vezetője a magyar felfedezők nemzetközi jogra gyakorolt hatásáról ír.
Nyerhetünk-e nagyot azon, hogy a nyugati országok elfordulnak az orosz energiától, így tartósan alacsony áron vásárolhatunk energiahordozókat? – Makronóm rovatunkban energiapolitikai és az árstoppal kapcsolatos kérdéseket jártuk körül.
Sport
A Fenerbahçe ellen mi voltunk a világ legjobban védekező együttese – mondja Török Zoltán. A Sopron Basket ügyvezetőjét az Euroliga-diadal után kérdeztük Sport rovatunkban.
Meta, Élet és Utolsó figyelmeztetés
Böszörményi Nagy Gergely ezen a héten Jan Eeckhout közgazdászprofesszor könyvét ajánlja a piac túlhatalmáról.
A Feminens oldalán Kerékgyártó Yvonne rendezőt, forgatókönyvírót ismerhetik meg.
Veszprémy László Bernát jegyzetében Kun Béláról olvashatnak.
Élet rovatunkban az idén tízéves Recirquel társulat alapítójával, Vági Bencével új bemutatójuk, az Ima kapcsán beszélgettünk cirkuszról, hitkereséséről, karrierről. A rovatban Kovács Ákos első filmjéről olvashatnak kritikát.
Arctér kisrovatunkban anyák napja alkalmából ismerhetik meg Annamáriát, aki koraszülött-
A lapot záró Utolsó figyelmeztetés rovatban Nagy Koppány Zsolt ír a benzinkúti szociológiáról.