A Hillary Clinton magánemail-szervereit állítólag feltörő román Guccifer után egy Guccifer 2.0 álnevű hacker segítségével a Demokrata Párt emailjeit hozta nyilvánosságra korábban a WikiLeaks.
Ezekből kiderült, hogy a kezdetektől nem volt teljesen elfogulatlan a Demokrata Párt vezetősége az előválasztás során. A párt vezetője le is mondott a botrány miatt, azóta azonban felmerült, hogy nem egy újabb magányos hacker tett keresztbe a Clinton-kampánynak, hanem az orosz titkosszolgálatok, hogy Donald Trumpot segítsék. A Clinton-kampány is ezt az álláspontot támogatja, valamint Barack Obama amerikai elnök sem zárta ki a lehetőséget.
Donald Trump erre reagálva először azt mondta, hogy ez az egész elterelés, és a hacker lehetett valaki, aki önállóan, az ágyából dolgozik, de lehetett akár Kína is. Ugyanakkor Donald Trump a Twitteren felszólította az oroszokat vagy bármelyik másik országot, hogy „ha megvan nekik Hillary Clinton 33 ezer törölt emailje, akkor talán osszák meg az FBI-jal”. Korábban viszont úgy fogalmazott: „Oroszország, ha figyeltek, akkor remélem elő tudjátok keríteni azt a 30 ezer levelet, ami hiányzik – szerintem ezt a mi sajtónk is értékelné”.
A Clinton-stábhoz tartozó Jake Sullivan szerint ez már nemzetbiztonsági kérdés, és az első eset, hogy egy amerikai elnökjelölt arra bátorított más országokat, hogy kémkedjenek az Egyesült Államok ellen. Jason Miller, Trump szóvivője tisztázta a republikánus elnökjelölt kommentjeit: szerinte nem arra szólította fel Oroszországot, vagy más országokat, hogy hackeljék meg Clinton emailjét, hanem arra, hogy ha valakinek megvannak, akkor azt ossza meg az FBI-jal.