Kiderült, hogyan moshatott tisztára egymillió eurót Magyarország belga „barátja”
Didier Reynderst akár öt év szabadságvesztésre is ítélhetik.
A briteknél kötelezővé tették a Twitter használatát a kormányzati hivatalokban, meghatározták, hogy mit, milyen nyelven, és milyen gyakran írhatnak.
Barack Obama után már nehéz újat mutatni, ugyanakkor a jobbtól nem szégyen tanulni - gondolhatták előbb az amerikai, majd a brit hivatalokban, amikor kiadták az alkalmazottaknak: használják ki a maximum 140 karakteres, mobilról és internetről küldhető mikroblogokban rejlő lehetőségeket, és használják a Twittert. Ez persze nem jelenti azt, hogy a hivatalnokok szabad kezet kaptak, és azt csiripelhetnek a kibertérben, amit csak akarnak.
Egy, az interneten is elérhető dokumentum 20 oldalon keresztül, meglehetősen részletesen szabályozza a csiripelés szabályait. Több mint 5000 szóban írja le, hogy a hivatalnokoknak használniuk kell a trendi netes fordulatokat a formálisan beszélt angol nyelv helyett. Meghatározták azt is, hogy az egyes hivatalok és minisztériumok naponta legalább kettő és legfeljebb tíz Twitter-üzenetet hozzanak nyilvánosságra. Az egyes tweeteknek nevezett bejegyezések között legalább 30 percnek kell eltelnie.