Így vert át mindenkit Magyar Péter, von der Leyen pedig számíthat rá
A Tisza Párt alelnöke tavasszal, a választási kampány idején még tucatnyi interjúban és nyilatkozatban fogadkozott, hogy esze ágában sincs beülni az EP-be.
Júniusi ígéretei éghetnek rá a Tisza Párt vezetőjére.
Nyitókép: Attila KISBENEDEK / AFP
Ceglédi Zoltán politikai elemző keddi Facebook-bejegyzésében arról írt, látja a kritikákat, amelyek Magyar Pétert, a Tisza Párt vezetőjét azért érik, mert „zilált, a szó legrosszabb értelmében bulváros a magánélete”. Továbbá nem tud a munka több frontján egyszerre teljesíteni: „egyszerre kárvallottja a kétlakiságnak a brüsszeli munka (rengeteget hiányzik) és a hazai pártépítés (nem tud odafigyelni, kik férnek hozzá a Tiszához, pénzemberek itt, lehallgatások ott)” – sorolta.
Az elemző szerint ez pont olyan kérdés, amit Magyar Péter időben, előre rendezett. Majd emlékeztette követőit, hogy a Tisza-vezér miután júniusban úgy döntött, hogy korábbi ígérete ellenére felveszi a brüsszeli mandátumot, két ígéretet is tett.
Utóbbi kapcsán Ceglédi rámutatott, hogy mindez június közepén történt, „azaz még idén, bőven az ünnepek előtt Magyar Péter újfent megkérdez minket, Brüsszelben vagy Magyarországon szeretnénk-e” politikusi minőségében látni.
A politikai elemző ezután úgy fogalmazott,
igazi politikusi nagyságot jelezne, ha a hazaváró többség akaratának engedne
(és meggyőződésem, hogy a Tisza-szigetek itthon szeretnék látni), és átadná a mandátumát a kiváló Bogdán Csabának.”
Ez 2-3 hét múlva már meg kell történjék – tekintett előre Ceglédi.
Ezt is ajánljuk a témában
A Tisza Párt alelnöke tavasszal, a választási kampány idején még tucatnyi interjúban és nyilatkozatban fogadkozott, hogy esze ágában sincs beülni az EP-be.
Ahogy arról a Mandiner is beszámolt, a kampány során Magyar számtalan alkalommal bizonygatta híveinek, eszébe sincs beülni az európai testületbe. Emlékezetes, hogy az EP-képviselőséget korábban kamuállásnak titulálta. Ezzel szemben a június 9-i választás után már arról győzködte a támogatóit, hogy feltétlenül ki kell mennie Brüsszelbe.
A Magyar Nemzet korábbi cikke szerint figyelemre méltó, hogy miközben a közösségi oldalán meghirdetett szavazásban a szimpatizánsaira bízta a hogyan továbbiról szóló döntést, nagyjából féltucatnyi további érvet sorolt fel amellett, hogy fel kell vennie az EP-mandátumot. Ellenérvként mindössze azt említette: sok követője nem szeretné, hogy kimenjen. Az eredményt pedig ismerjük, június végén Magyar Péter felvette a képviselői mandátumát, amivel jogosulttá vált a közel havi nyolcmillió forintos fizetésre és az annak akár többszörösét kitevő költségtérítésre, irodabérlésre, asszisztensek foglalkoztatására és egyéb juttatásokra.
Az RTL még júniusban számolt be arról, hogy miután Magyar szimpatizánsai döntöttek arról hogy a pártvezető Brüsszelben is folytassa a munkát, egy élő bejelentkezésben arról is beszélt, hogy döntése nem öt évre szól, szeretné látni, hogy kinti munkája pontosan mit jelent, illetve mit jelent itthon a pártépítés. Ha kinti munkája veszélyezteti a pártépítést, változtat.
Fél év után legkésőbb újra megszavaztatja, hogy megérte-e ez vagy vissza kell jönnie.
Magyar ekkor hozzátette, hogy ez nem a pénzről szól, ezért fizetése felét minden hónapban jótékony célra ajánlja fel, minden hónapban más-más alapítványt segítve – hangzott el az összeállításban.
A csatorna korábbi riportját a témában alább tekintheti meg:
***
Ezt is ajánljuk a témában
Öt év alatt mintegy kétmilliárd forintot lehet itt akasztani – mondta korábban Magyar Péter.
Ezt is ajánljuk a témában
Magyar Péter az európai parlamenti képviselőségről: „A legnagyobb kamuállás a világon havi 20 ezer euróért.”
Ezt is ajánljuk a témában
A válaszból nem maradhatott ki a „fideszezés” sem.
Ezt is ajánljuk a témában
A haza megmentését ígérő Messiás ismét magyarázkodni kényszerül. Kacsoh Dániel írása.