Ez a Brüsszel leckézteti Budapestet? Komolyan?
Nem Didier Reynders az első uniós bürokrata, aki azután keveredett korrupciós botrányba, hogy bőszen kritizálta Magyarországot. A híres lebukások azonban csak a jéghegy csúcsát jelentik.
Alkotmányossági szempontból rendkívül aggályosak az Európai Bizottság kvótadöntései, hiszen az ország lakosságáról való döntés „alkotmányos identitásunk része” – mondta Trócsányi László hétfőn Gárdonyban. Az igazságügyi miniszter szerint ezért van szükség arra, hogy népszavazás kimondja: „hazánk nem engedi” a külső döntést saját lakosságáról.
Az Európai Bizottság kvótadöntései alkotmányossági szempontból rendkívül aggályosak, a migránsok elosztására vonatkozó megoldási javaslataik a magyar alaptörvénybe ütköznek, ezért is szükséges az október 2-ai népszavazás – mondta az igazságügyi miniszter hétfőn Gárdonyban.
Trócsányi László sajtótájékoztatóján hangsúlyozta, hogy az uniós döntések lehetővé teszik a migránsok kötelező betelepítését. Tehát nem Magyarország dönt a migránsok befogadásáról, miközben az ország lakosságáról való döntés „alkotmányos identitásunk része” – tette hozzá.
A lakosságról való döntés nem vonható el az országtól
A miniszter kiemelte: az uniós alapszerződés kimondja, hogy az Európai Unió tiszteletben tartja a tagállamok nemzeti identitását, vagyis a lakosságról való döntés nem vonható el az adott országtól. Ezért szükséges kimondania a népszavazásnak, hogy „hazánk nem engedi” a külső döntést saját lakosságáról – mondta.
Trócsányi László szólt arról is, hogy 1972 óta ez lesz a negyvenhatodik népszavazás az Európai Unióban, amely az unióval kapcsolatos döntésekről szól. Egyes országok a csatlakozásukról, mások a kilépésről szavaztak, de például Hollandia Ukrajna társulási szerződéséről, míg Dánia az egységes bel- és igazságügyi normák alkalmazásáról döntött ily módon.
Emlékeztetett: a magyar kormány a népszavazáson határozott nemre buzdítja a választópolgárokat, mégpedig azért, hogy az Országgyűlés megkerülésével ne lehessen hazánkba idegeneket betelepíteni.
(MTI)