Juncker: Le a tb-trükközéssel!

2014. április 11. 19:03

Jean-Claude Juncker, az Európai Néppárt EB-elnökjelöltje szerint bár a személyek szabad mozgása az EU egyik alappillére, a szabad mozgás önmagában senkit sem jogosít fel a tagállamok társadalombiztosítási rendszerei közötti szabad vándorlásra.

2014. április 11. 19:03

Az áruk és szolgáltatások, valamint a tőke szabad mozgása elképzelhetetlen a személyek szabad mozgása nélkül, magyarázta a keresztényszociális politikus, a néppárt csúcsjelöltje, majd hozzátette: ez az uniós szerződés szellemisége.

A társadalombiztosítási csalásra a mozgás szabadsága nem vonatkozik, szögezte le ugyanakkor a konzervatív jelölt Hollandiában, amely egyike azoknak az országoknak, ahol főleg a bulvársajtó beszámolóinak hatására a közvélemény és a politikai elit jelentős része az ország szociális rendszerére leselkedő potenciális fenyegetésként tekint az unió keleti részéből érkezőkre, annak dacára, hogy a külföldi munkavállalók nettó befizetői a rendszernek, többet fizetnek be, mint amennyit kivesznek.

Az Európai Unió szerepéről Jean-Claude Juncker Utrechtben úgy fogalmazott: hogy az unió a megfelelő szint a nagy, határokon átnyúló problémák megoldására, amilyen a többi között a klímaváltozás, vagy az egységes fellépés a gazdasági válság ellen. Az EU ezen a szinten tud valódi hozzáadott értéket képviselni, hangoztatta a csúcsjelölt, aki szerint az EU-nak nem szabad elvesznie az apró dolgokban. Egyúttal azt is közölte: célja a bürokrácia csökkentése, hogy a vállalkozások, mindenekelőtt a start-upok és a kis- és közepes vállalatok szabályozói terhei csökkenjenek.

Összesen 23 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
USsange
2014. április 12. 07:57
Az eu ezzel a vezetéssel egy rakás szerencsétlenség. Ami akár jó hír is lehet nekünk, hiszen jómódú dilettánsok ellen nem nehéz előnyre szert tenni. :)
kovacsotto
2014. április 12. 06:06
Összekeveritek a szociális és tb. ellátást. Nem arról van szó, hogy pl. aki Németországba dolgozik és lebetegszik azt ne kezeljék ott. Arról van szó hogy sok kelet európai Eu-s tagállam állampolgára ki iutazik oda és bejelentkezik munkanélkúlinek, majd kapja az ottani "bőséges" szociális ellátást, plusz a gyerekei után a családi pótlékot, stb. Közben pedig csak élősködik, nem csinál semmit, illetve korábban sem csinált semmit az adottországban. Hasonló helyzet van Magyarországon ukrán viszonylatban egy régi még a szovjet időkből itt maradt jogszabály okán a nyugdijaknál. Sok milliárd forint nyugdíjat fizetünk ki a papíron áttelepült ukrajnai magyaroknak úgy hogy azok egy fillért sem fizettek be a magyar nyugdíj rendszerbe. Közbe meg emberektől vesszük el a nyugdíjukat, illetve alakítjuk át, és csökkentjuk olyanokét akikk évtizedekig befizetők voltak a magyar TB. Rendszerbe. Na ezt nem akarják nyugaton. Igaz ezen emberekből nem is lesz ott pártjukra szavazó, mint itt nalunk!
imres
2014. április 12. 05:39
Rá kell ébredni (bár még csak 5:40. hajnalban!), hogy az alapelvek megfogalmazásakor az EU megálmodói nagyot álmodtak, de nem gondolták át a következményeket. Szép és nemes gondolat a munkaerő szabad áramlása, a liberális eszmeiség csúcsa a témában, de szokás szerint nem gondolták végig a következményeit. Erről beszélt Cameron is a jómultkor. Andor elvtárs lehurrogta. Lehet, hogy Orbán szelleme kísért Európában?
Csigorin
2014. április 12. 00:46
Vagyis? Szabad munkavallalas tehat tb-jarulek fizetes, de betegedni betegedj meg otthon? Vagy hogy is kellene ezt erteni?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!