Korrupcióban az MSZP vezet a Fidesz előtt

2014. február 07. 18:28

Hann Endre szerint a Medián felmérései azt mutatják, hogy míg a korábbi ciklusokban mindig a kormányoldalt tartották korruptabbnak a választók, addig most ez fordítva van, az MSZP-nek nem sikerült megszabadulni a korruptság bélyegétől.

2014. február 07. 18:28

Kétségkívül kínos az MSZP-nek Simon Gábor elnökhelyettes osztrák bankszámlájának ügye – értett egyet az InfoRádió Aréna című műsorában Hann Endre a Medián, illetve Fodor Csaba, a Nézőpont Intézet képviseletében.

Hann azt mondta, kutatásaik szerint a kormányokat az ellenzéknél mindig korruptabbnak gondolták az emberek, a közelmúltban azonban ez megváltozott: „nem a Simon-ügy kipattanása után, hanem már előtte is tartósan az MSZP-nek nem sikerült megszabadulnia a korrupciógyanútól, ami a kormányzási időszaka alatt elérte”.

A Nézőpont Intézet vezető elemzője úgy látja, Simon Gábor ügye felszínre hozhatja a választók azon reflexeit, amelyek 2010-ben a Fidesz kétharmados többségéhez vezettek: „azt láttuk, hogy a választópolgárok egy része 2010-ben protesthangulatban ment el a szavazásra, amiben persze bőven benne volt a Gyurcsány-kormány elutasítása is. De minden tényező, ami kapcsolódott ahhoz az időszakhoz, benne volt: korrupciógyanú, gazdasági- és társadalmi válság. Tehát felelevenedhetnek ezek a reflexek.”

Az elemzők szerint a paksi bővítés terve is kampánytéma lehet. A többség mindkét cég kutatásai szerint támogatja a beruházást, de Hann arról is beszélt, hogy a Medián felmérése szerint az emberek többségének nem vonzó az, hogy a fejlesztést orosz hitelből, orosz állami vállalat valósítsa meg. Fodor szerint a paksi fejlesztés ügye nem jó kampánytéma az ellenzéknek. A szakértő szerint a választók egy része teljesen racionálisan méri fel, hogy Oroszország komoly gazdasági partnere lehet Magyarországnak, „arról nem beszélve, hogyha a paksi beruházás szükségességét vizsgáljuk, a többség azzal is egyetért”.

A Medián felmérése szerint válaszadók többsége helyesnek tartaná, hogy népszavazáson döntsenek a paksi bővítés ügyében, de a Nézőpont Intézet elemzője azt mondta ennek kivitelezése jogilag aggályos lehet, államközi szerződésekről ugyanis nem lehet referendumot tartani.

Összesen 87 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
liberálzöld.
2014. február 08. 11:47
És ebben az összevetésben a 50 milliárd ócsógáztazoffshoreonkeresztül c. legújabb mutatvány is benne van? A paksi gyorsüzletről meg már nem is kérdeznék....
balbako_
2014. február 08. 08:12
Nem csoda, a világcsúcsot is ők tartják....
blaupanter
2014. február 08. 06:32
Mi az hogy.Igen ,Igen,Igen.
heep
2014. február 07. 22:40
Ne felejtsük, hogy a szocik-szadeszosok a komplett bankrendszert, a közműveket, az ingatlanvagyonunkat lopták el. Emellett a MÁV áruszállító üzletága, a Malév, a cukorgyáraink, a 4-es metró, a völgy nélküli híd és a domb nélküli alagút (úgy kellett máshonnan földet hordani a tetejére, nehogy természetes világítása legyen egy alagútnak) stb már csak resztlinek számított nekik.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!