„Magyarországon egy érdekes vadkapitalizmust művelünk” – mondja Gyurcsány, aki elmondta, hogy sok olyan eset volt miniszteri pályafutása során, amikor cégvezetők megkeresték azzal, hogy nekik hogyan lehetne jobb, miközben a találkozót állami érdeknek álcázták. „A nagy cégvezetők gyakran valamilyen kamara tagjai, elnökei, így mikor felhívtak, fel kellett vennem, de a találkozások alkalmával öt perc után már a saját cégükről, és azok érdekeiről beszéltek” – mondta a DK elnöke.
Csányiról elmondta, hogy a jelenlegi OTP részvénycsomag eladásnak több oka lehet, de ebbe nehéz belelátni, hogy valóban mit is szeretne vele. Csányi nagy játékos, akinek az egyik legnagyobb befolyása van a magyar gazdaságra, és hogy valóban, mit is szeretne, azt nem lehet tudni, ezért ért egyet Lázár Jánossal. A volt miniszterelnök hozzáfűzte az interjúban, hogy az OTP vezére igényelt külön jogokat, de ez valamelyest normális is. Az nem normális, hogy állami pozícióból igyekeznek sokan a saját érdekeiknek megfelelő döntéseket kicsikarni a kormányokból.
A devizahiteles üggyel kapcsolatban elmondta, hogy a Demokratikus Koalícióval azt szeretnék elérni, hogy mindenki jól járjon, mind a bankok, mind a devizahitelesek. Maga a devizahitel bevezetése Orbán Viktor nevéhez fűződik, ez egy választási ígéret volt 2001-ben. Most viszont Orbánék Gyurcsányra mutogatnak, miközben 2008 végén 3 százaléka a devizahiteleseknek késett csak a fizetésekkel, míg most a 20 százalékuk. Ez pedig az Orbánék bűne – mondta a DK elnöke, aki azt is hozzáfűzte, hogy azért nőttek tetemes mértékben a törlesztő részletek, mert azok nem a felvett deviza kamatához, hanem a forinthoz igazodtak. Ezt csak a bankok tudták, aki így sokkal jobban jártak – zárta a gondolatait a volt miniszterelnök.