Behódolás helyett nemzeti érdekérvényesítés
Nagyon is indokolt a Fidesz új kommunikációs stratégiája Magyar Péterrel szemben.
Magyarország nem akar és nem is fog megfelelni semmilyen ideáltipikus elképzelésnek; a kormány a magyar viszonyoknak megfelelő megoldásokat kínál, amelyeket kész megvitatni, és nem akarja magát kivonni semmilyen európai jogelv alól - jelentette ki Kovács Zoltán kormányzati kommunikációs államtitkár pénteken Varsóban.
„A szuverenitás határai – Magyarország politikája Európában” címmel tartott konferenciát pénteken a Varsói Magyar Kulturális Intézet és a Varsói Egyetem Európai Központja, amelyen Magyarországot Kovács Zoltán államtitkár és Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára képviselte.
A konferencia első panelbeszélgetésében a magyar kormány politikájáról vitatkoztak a résztvevők, Kovács Zoltán itt a Magyarországról szóló európai vitáról beszélt. Elmondta, „érdemes belemenni a részletekbe, és megismerni egy-egy konkrét döntésnek a konkrét hátterét”, és nem csak néhány kiragadott kérdésen keresztül értékelni egy rendszert, ahogy azt például az Európai Parlament képviselői teszik. Hangsúlyozta: a törvények nem „a világ összes elvárásának akarnak megfelelni”, hanem az ország és a nemzet érdekeit veszik figyelembe. Magyarország nem akar és nem is fog megfelelni semmilyen ideáltipikus elképzelésnek; a kormány a magyar viszonyoknak megfelelő megoldásokat kínál, amelyeket kész megvitatni, és nem akarja magát kivonni semmilyen európai jogelv alól – emelte ki.
A rendezvény második, gazdaságpolitikai részében Cséfalvay Zoltán arról beszélt: az egykulcsos adó bevezetése kedvez a gazdasági növekedésnek. Az euróövezeti válsággal kapcsolatban a belső piac hiányát hangsúlyozta, valamint azt, hogy a közös valuta elfedte a versenyképességi különbségeket.
A konferenciát lezárva Grzegorz Cydejko, a lengyel Forbes intézet munkatársa elismerését fejezte ki, hogy „a viszonylag kicsi magyar gazdaság, amelynek nyitott gazdaságként és nem a saját belső piaca alapján kellett fejlődnie”, a hibás gazdaságpolitikai döntések és az üzleti szektor privatizációja ellenére képes volt rövid időn belül csökkenteni adósságát, megtartva a gazdasági növekedést – olvasható a Fidesz oldalán.