„Éltető Andrea, a Magyar Tudományos Akadémia egyik kutatóintézetének (ELKH-KRTK) munkatársa újabb érvet sorakoztat fel a debreceni CATL beruházás ellen. Éltető a Portfolion megjelenő cikkében azt írja, hogy a debreceni beruházással nem az a baj, hogy kínai, vagy hogy környezetszennyező, hanem az, hogy az Orbán-kormány ideje alatt valósul meg.
»A németországi lakosok biztosabbak lehetnek abban, hogy a német rendeletek, szabályok védik őket, az előírások szigorúak, s a hatóságok fellépnek, ha kell (lásd rendőri, vámhatósági razziák). Mivel hazánkban a jogállami mechanizmusok általában nem működnek és a korrupció is intézményesült, az állampolgár védtelen marad. Ezért eleve nem akar veszélyes üzemet.«