Megszólalt Hofi Géza egykori menedzsere: büszke volt a vadásztrófeáira, arra pedig különösen, amit Kádár Jánostól kapott
„Zseni volt, utánozhatatlan művész, de az üzleti érzéke gyakorlatilag a nullával vetekedett” – meséli Hernádi Lajos.
Az Extinction Rebellion nem a globális felmelegedésről, hanem az ökoszocializmusról szól.
„Carola Rackete embereket akar menteni, ezért még a nyár folyamán Lampedusára hajózott a Sea Watch 3-mal és 53 menekülttel.
Carola Rackete meg akarja menteni a klímát, ezért a 31 éves észak-nemetországi nő részt vesz az Extinction Rebellion klímamozgalomban.
És Carola Rackete megszabadulna a demokráciától. »Ez egy rossz rendszer, ami túlságosan függ a lobbitól, és túlságosan meghatározza, hogy a hivatásos politikusok újra akarják választatni magukat« – írja a prominens aktivista a Tettek a remények helyett című könyvében, amit szerdán mutatott be Berlinben. »Újra fel kell találnunk a demokráciát«, méghozzá polgári gyűlések formájában, amelyeket »sorsolással« állítanának össze.
[...]
Jól illeszkedik az aktivista ezzel az Extinction Rebelliönbe, ami az erőszak szabadságát hirdeti és »csak« az engedetlenségre és blokádok emelésére szólítja fel az embereket. A mozgalom nem határolja el magát alapítójától, Roger Hallamtől, aki azt mondja, hogy azokat a kormányokat, amiket nem lehet cselekvésre kényszeríteni, meg kell buktatni – »és igen, néhányan meghalhatnak eközben«.
Rackete nem mond ilyesmit. De a széndioxid-kibocsátás radikális követelése mögött meghúzódik a rendszerünk alapvető elutasítása. Nincs »menekültválság«, csak »a globális igazságosság válsága«. A javak újraelosztása legitim. De Rackete és Hallam megerősítik, hogy az olyan csoportok, mint az Extinction Rebellion, valójában nem a globális felmelegedésről szólnak. Hanem az ökoszocializmusról, amelybe a klímát csak mint proletariátuspótlót rángatják bele.”