A langyosakat kiköpi az Isten

2019. március 23. 12:17

Egy dolog biztos: ma az Európai Néppárt eltérő irányba halad, mint a magyar kormány politikája.

2019. március 23. 12:17
Őry Mariann
Őry Mariann
Magyar Hírlap

„A 2015-ös migrációs válság valóban szétszakította az európai politikát, és ennek megfelelően kihívás elé állította Európa legnagyobb pártcsaládját, a Néppártot is. Ugyanis számos kérdésben lehet valamiféle közös nevezőt találni keresztény-konzervatív és balliberális pártok között is, de láthatóan nincs helye mismásolásnak akkor, amikor sorskérdésekről van szó. Elfogadhatónak tartjuk-e, ha ellenőrizetlenül tömegek haladnak át az országainkon? Mennyire tartjuk fontosnak a biztonságot? És végül: számít-e, hogy milyen kultúrájú és etnikumú emberek lakják holnap Európát? Ezekben a kérdésekben már csak azért sem sikerült kompromisszumokra jutni Európában, mert a markánsan eltérő nézeteket valló oldalak között nem alakult ki párbeszéd. A liberális hegemónia ugyanis a politikai korrektség mögé kényszeríti a valódi érveket, tabusít mindenféle gondolatot, ami az európai és a nem euró­pai kultúra, identitás közti különbségekkel foglalkozik. Ami pedig különösen veszélyes – ismét idézve Murray-t –, az a politikai fatalizmus, amely foglalkozni sem akar problémával, egyszerűen elintézi azzal, hogy ez a globalizmus következménye, nincs mit tenni.

Bár elszántan tagadják, ez a kérdés vezetett el addig a konfliktusig, amely majdnem az Fidesz és az Európai Néppárt szakításához vezetett. Ez a kérdés egyébként még csak nem is dőlt el, hiszen Orbán Viktor éppen arról beszélt a Néppárt választmányi ülése után, hogy itt már nemcsak arról van szó, hogy a pártcsalád balliberális szárnya elégedett-e a Fidesz politikájával, hanem arról is, hogy a magyar kormánypárt ebben a közösségben kíván-e maradni. A májusi EP-választás után átalakuló erőviszonyok megkönnyítik majd a döntést, akkor ugyanis ki fog derülni, hogy van-e még esély arra, hogy a Fidesz az Európai Néppárton belül is tudja képviselni bevándorlásellenes, kereszténységet és biztonságot védő politikáját, vagy erre máshol nagyobb esélye lesz.

Egy dolog biztos: ma az Európai Néppárt eltérő irányba halad, mint a magyar kormány politikája. Hiába kicsik azok a pártok, amelyek a Fidesz kizárását követelték, alapvetően ők határozzák most meg azt a kört, amelynek a szimpátiáját a pártcsalád vezetése keresi. Manfred Weber maga mondta tegnap a Süddeutsche Zeitungnak, hogy az új többség középen van, és ő nem a jobboldali, bevándorlásellenes erőkkel törekszik együttműködésre, hanem a liberálisokkal és a zöldekkel.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 49 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
syphax
2019. március 24. 15:36
"..Egy dolog biztos: ma az Európai Néppárt eltérő irányba halad, mint a magyar kormány politikája." DE TOVÁBB KÖLL M,ENNI AZ "ÚTON"! A fentiek igazsága mellett az is fennáll, hogy az Európai Néppárt "vonalán" már nem kizárólag a "magyar kormány politikája" NEM AKAR HALADNI! MÁSOKÉ SEM! És hogy kiké nem és hogyan nem, NO, ARRA AD MAJD PONTOSABB VÁLASZT A MÁJUS VÉGI EU-s VÁLASZTÁS!
VeTraTa
2019. március 23. 18:20
Azok a langyosok, akiket kiköp az Isten, egyik legismertebb jellemvonása, hogy egy -számukra kényelmes- helyzetet a végtelenségig akarnak konzerválni, igaz, hogy már 10 éve elhúzott az egész mellett a világ, de ők akkor is kapaszkodnak abba az egy helyzetbe. Az Unió még mindig azt hiszi, hogy max. 2004-ben van, a konjunktúra kellős közepén. El van teljesen kényelmesedve és bizony nem veszi észre, hogy Isten próbára teszi éppen. Az unió vezetői nem értékekbe, gondolatokba (Istent már meg sem merem említeni) kapaszkodnak, hanem kiépítik a saját kis üregüket és ha bármi van oda visszahúzódnak. Orbán pontosan ezért fogja túlélni őket, mert van víziója (legyen az akárki szemében akármilyen) és vezeti valami alapján a közösségét. Az elmúlt évek támadásai megedzették, nem lanyhult el ebben az "üreg" mentalitásban, többek közt azért sem, mert sosem akarták bevenni. Rákényszerült arra, hogy az érdekeit a Néppárton kívül is tudja érvényesíteni, ezért volt bátorsága odaállni a kilépési nyilatkozattal.
nyugalom
2019. március 23. 13:31
Tessenek már a 444-hez vonulni, ha már itt minden utálni tetszenek!
atila68
2019. március 23. 13:04
No most az van, hogy a Fidesz nem bevándorlás ellenes. Példa rá a bevándorlási kötvény - most ne akadjunk le az ellenzék legfőbb problémájánál, hogy ők nem profitálnak belőle - ahol ellenőrzött formában bárki jöhet aki megfelel a feltételeknek. Személy szerint a svájci rendszert integrálnám még a rendszerbe.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!