„A magyar társadalom nagyjából felét kitevő „közép” is lassú süllyedésben van/volt az elmúlt harminc év során, ám itt – mint az elmúlt hét év bizonyítani látszik – jól átgondolt és következetes társadalomstratégia esetén volna esély a süllyedés megállítására.
Ez a 2010 óta elkezdődött társadalmi-gazdasági stratégia ennek a végzetesen beteggé tett társadalomstruktúrának az átalakításába fogott bele, ám mint várható volt, mindez óriási külső és belső konfliktusok egész sorát provokálta ki. A külső konfliktusokat főként azért, mert a globális szuperstruktúra számára érzékeny veszteséget jelentett az, hogy sem profitként, sem az adósságainkért fizetett kamatként nem tud már akkora erőforrástömeget kiszívni, mint korábban. A belső konfliktusokat pedig azért, mert úgy tűnik, a globális szuperstruktúrával kollaboráló elitcsoportok gazdasági, politikai, kulturális, azon belül médiapozíciójukat fokozatosan elvesztik. Az a perspektíva pedig, hogy a 2010-ben elkezdődött változások a 2018-as választások után is folytatódhatnak, érthető módon vált ki hisztériát mind a globális szuperstruktúrából, mind belső kollaboránsaiból. Az elmúlt hetek »lázadássorozata« az újabb jelentős, akár hosszú időre állandósuló pozícióvesztés réme miatt tört ki. Önmagában e lázadássorozat nem érintené Magyarország helyzetét, ám a fő veszély minden ilyen esetben az, hogy az elitstátuszuk elvesztésétől rettegő kollaboráns uralmi csoportok a főként éppen általuk végzetesen vesztessé tett roncstársadalmi rétegek folyamatos lázításával próbálják felkeléssé, »csinált forradalommá« alakítani törekvésüket.
Minden jel arra utal, hogy ez a nyolcvanas évektől ránk kényszerített globális diktátum még évtizedekig fennáll majd, folyamatosan növelve a térség országainak belső feszültségeit. S mivel e feszültségek kezelése a liberális demokrácia és a szabad piacgazdaság eszközrendszerével bizonyosan lehetetlen, csak olyan berendezkedés képes tartósan fennmaradni, amely ettől alapvetően eltérő talapzatra épül.
A lappangó, permanens polgárháború minden valószínűség szerint sokáig velünk marad a jövőben is.”