Kétféle Amerika

2016. szeptember 28. 08:44

Dühös, nagyon dühös emberek állnak mögötte – és nem tizenketten vannak. De – amennyire látszik – még nem is 70 millióan, amennyi voksra Trumpnak szüksége lenne.

2016. szeptember 28. 08:44
Szőcs László
Magyar Idők

„Annyi biztosnak látszik: két Amerika-kép ütközött a New York melletti egyetem auditóriumában. Az egymással időnként össze-összecsapó jelöltek – akik ugyanakkor az agresszivitást és a vulgáris stílust ezúttal az öltözőben hagyták – teljesen máshogy láttatták a világ vezető demokráciájának címére igényt tartó Egyesült Államokat. Trump lepusztult, több elemé­ben, például repülőtereit vagy a folyamatos chicagói lőfegyveres öldökléseket is tekintve a harmadik világot idéző Amerikáról beszélt, ahol helyre kell állítani a »törvényességet és a rendet«, míg Clinton legfeljebb finomhangolná a jelenlegi viszonyokat, szükségesnek tartva a különböző bőrszínű embercsoportok kapcsolatának javítását. Ezenkívül a zöldenergiában is nagyon hisz.

Clinton – fő erénye talán ez volt tegnap – nem szúrta hátba Obama elnököt, akinek egyetlen, igaz, egyben igen lényeges kormányzati pozícióját, a külügyminiszterséget köszönhette. Kérdés persze, milyen külügyminiszterségről beszélünk. Ugyanis a Clinton e-mail-botrányával és az Iszlám Állam felemelkedéséhez táptalajt kínáló közel-keleti fiaskóval terhelt sarzsi volt ez – ehhez érdemes elolvasni Joby Warrick Fekete lobogók című könyvét. Elvileg Trump – aki meglepetést meglepetésre halmozott az előválasztási sorozatban – a maga javára fordíthatná, hogy a felmérések szerint rendre az amerikaiak mintegy kétharmada állítja azt, nem elégedett az ország jelenlegi irányvonalával. Dühös, nagyon dühös emberek állnak mögötte – és nem tizenketten vannak. De – amennyire látszik – még nem is 70 millióan, amennyi voksra Trumpnak szüksége lenne.

Kérdés, hogyan tudná megnyerni őket. Ha nyerni akar, Trumpnak ütőképesebbnek kell lennie a következő két alkalommal a politikai vitákban gyakorlottabb, nyolc évvel ezelőtt már az »elődöntőig« jutott Clintonnal szemben. Több koherenciára is szüksége lesz a válaszaiban; Amerikában ilyenkor »tényellenőrök« hada szorgoskodik a vitapartnerek szavai körül.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 14 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Berecskereki
2016. szeptember 28. 10:02
A demokratikus USA-ban a bukott politikusok mindig felfele buknak?
Berecskereki
2016. szeptember 28. 09:41
Ez lenne a hiteles média az USA-ban? "Az NBC magyarországi hírhamisítója vezette a Clinton-Trump vitát 2015 őszén egy héten át tudósított Magyarországról az NBC Nightly News házigazdája, Lester Holt és riportere, Richard Engel. Mint annak idején megírtuk, a páros arról híresült el, hogy ők terjesztették el azt a hírt, miszerint a Magyarországra érkezett menekültek “hosszú és kegyetlen 100 mérföldes menetelés” után jutottak el Bécsbe. Az NBC azt követősen sem helyesbített, amikor több százan jelezték, hogy a hír hamis. A Magyarországot rágalmazó riporter sem kért bocsánatot, tovább gyártotta a lejárató riportokat. Holt szeptember 26-án este a Hillary Clinton - Donald Trump televíziós vita műsorvezetőjeként tűnt fel." http://vigyazo.blog.hu/2016/09/27/az_nbc_magyarorszagi_hirhamisitoja_vezette_a_clinton-trump_vitat
B. Kanász, a Salamon
2016. szeptember 28. 09:06
Trump kampányának október 2-án nagy lendületet ad Magyarország. A cionisták, ávósok, globalisták pofonok sorára számíthatnak az év végéig.
bölcsuhú
2016. szeptember 28. 08:53
De hát az USA-ban az elektorok szavazatai döntenek! S a végeredmény nem okvetlenül egyezik a szavazó mezei polgárok szavazatainak számával. Lásd jó pár eddigi elnökválasztás eredményét is.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!