A morzsa és a kenyér

2016. július 04. 19:37

Amikor Szijjártó az Unió egységét a menekültpolitikától félti, valójában a magyar tagság feltételéről beszél.

2016. július 04. 19:37
Friss Róbert
Népszava

„Hát megszólalt Szijjártó Péter is: Brüsszelt meg kell állítani, véget kell vetni az erőszakos, az európaiak akaratával ellentétes bevándorlási politikának, amely már az Unió egységét is veszélyezteti – mondta. Az, hogy ezt a külügyminiszter Lázár János kancelláriaminiszter és Kovács Zoltán kormányszóvivő után tette, igazsággá formálta gyanúnkat: tévedett laptársunk, amikor azt írta, Lázár és Kovács Orbán Viktor »felhatalmazásával« vállalta nyíltan a »magánvéleményét«, elhagyná az Uniót, ha szavazni kellene róla. Nem a kormányfő »felhatalmazásával«, hanem kifejezett utasítására mondták, amit mondtak. Aminek Lázár jelét is adta jegyzetfüzetének lobogtatásával: múlt csütörtöki sajtószeánszára közvetlenül a kormányfő direktíváival érkezett.

Nem egyszerű
»coming out« szemtanúi vagyunk tehát, ami amúgy is ellentmondana a kormányfő brüsszeli kijelentésének, »Magyarországon biztosan nem lesz népszavazás az EU-tagságról«, hanem a magyar tagság tudatos lebegtetését látjuk. Igaza van Szijjártónak, a brit népszavazás »sokkolta a kontinenst". De nem azért – mint mondja -, hogy »az európai intézmények felébredjenek, és végre világosan lássák, hogy az a politika, amit eddig folytattak - leginkább a bevándorlással kapcsolatban - nem tartható fenn«. Ő attól fél, amivel az Uniót egyedül meg lehetne menteni: ha ezt a sokkhatást az EU arra használná ki, hogy erős átszervezéssel még inkább elmélyítse a nemzetállamok feletti politikai-gazdasági-pénzügyi integrációt, amellyel Európát önálló entitásként megerősítené a világban.

Ennek tagadását próbálja a magyar kormány
»Brüsszel hibás menekültpolitikájával« leplezni. Amikor Szijjártó az Unió egységét a menekültpolitikától félti, valójában a magyar tagság feltételéről beszél. Ultimátumról, mégpedig a visegrádiak ultimátumáról. Azt mondja: ha a Brexit sokkja után az Unió nem a nemzetállami önállóság alapján újul meg, a kelet-közép-európai tömb sem marad az Unióban.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 27 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Hollai
2016. július 05. 11:13
Rengeteg a mellébeszélés a magyar sajtóban. Az ún. ellenzék minden szóhoz, minden kis tetthez hozzányúl, ami a kormányt kvázi gyengítheti. hetet-havat összehordanak, de nem mondják meg végre, hogy valójában , hogy képzelik el Magyarország, illetve egész Európa sorsát. El kell olvasni azokat a-sok évvel ezelőtti- előrejelzéseket, melyek világosan jelezték, hogy az egymás mellett élő nagy civilizációk összecsaphatnak, ha a nyugati civilizáció vezetői nem találnak a problémákra megfelelő megoldásokat. És nem találtak, ellenkezőleg az amerikaiak, saját érdeküknek megfelelően, az ellentéteket elmélyítették. Itt nem Orbán miniszterelnökről, vagy az angol kilépésről van szó, hanem Európáról, és az egész nyugati civilizációról. Aki ezt nem látja, és kikerüli az alapkérdéseket, az maradjon otthon és kussoljon. De a magyar újágírás szószólói aszerint irkálnak, hogy melyik oldalról kapják a fizetést. ( Én pl. egyik oldalról sem kapok egy fityinget, és külföldi vagyok, tehát a Mandiner pl.át se veszi a már megjelent cikkeimet.) Tehát egy mondatban a lényeg:- A mai Európa rövid időn belül eltűnik, ha érvényesül az amerikai, Soros Gy. által "vezérelt" " barátságos" befogadása milliós idegen kultúrájú tömegeknek. Ha ezt a kérdést megoldottuk, csak akkor vitatkozhatunk az Unió jövőjéről! Hollai Hehs Ottó,publicista,Bajorország
vendelin
2016. július 05. 08:58
Friss úr és elvbarátai úgy félnek egy nemzeti önállóság tiszteletben tartásán újjáalakuló Európától, mint ördög a tömjénfüsttől. Jellemző reakciójuk, hogy egyetlen reményük az, hogy az EU "erős átszervezéssel még inkább elmélyítse a nemzetállamok feletti politikai-gazdasági-pénzügyi integrációt, amellyel Európát önálló entitásként megerősítené a világban." Ez lefordítva annyit tesz, hogy a hiányos legitimitású, meg nem választott bürokraták és a nemzetközi gazdasági-pénzügyi "elit" uralmát támogatja az okvetetlen és hiányos intellektusú európai emberek uralma (értsd: demokrácia) helyett. Európa meg már sajnos egyre kevésbé tényező a világgazdasági erőtérben mondjuk Kínával, Indiával vagy a Dél-Amerika-i kontinenssel szemben. És akkor még a volt Szovjetúnió némely államáról (Azerbajdzsán, Oroszország), vagy az ázsiai olajbirodalmakról nem is szóltunk.
Dénia
2016. július 05. 08:40
Legalább most már nyíltan kimondjátok, hogy mit képviseltek.
áfonya
2016. július 05. 00:56
Aláírásgyűjtésbe kezdtek Ausztriában az unióból való kilépéséért Újra aláírásgyűjtésbe kezdett egy osztrák szervezet Ausztria unióból való kilépéséért szerdán. Ahhoz, hogy a parlament foglalkozzon a témával, százezer támogatót kell szereznie a kezdeményezésnek. Újra egy semleges és szabadságszerető Ausztriában kívánunk élni - mondta Inge Rauscher, a kezdeményezés szóvivője az osztrák közszolgálat rádióban (Ö1). Rauscher szerint ez az unióban nem lehetséges, a romló gazdasági eredményeket is az EU-tagság számlájára írja. Ausztria az 1945 utáni időszak legmagasabb munkanélküliségi adataival küzd, ez az EU politikájának a következménye - mondta a kezdeményezés szóvivője, aki szerint az osztrákok sem akarják az uniót, amely ma már nem a polgároké, hanem a társadalmmi elité lett. A ma már nyugdíjas Inge Rauscher több mint huszonhat éve környezetvédelmi és polgárjogi aktivista. Az 1988-ban általa alapított Haza és környezet kezdeményezés (Initiative Heimat und Umwelt) elnevezésű társaság független és pártok felett álló civil szervezetnek tartja magát. Ausztria 1994-ben szavazott a csatlakozásról, abban az évben Rauscher csaknem 3400 aláírást gyűjtött az uniós tagság ellen. 2000-ben, Ausztria uniós csatlakozása után öt évvel aláírásgyűjtésbe kezdtek ugyanezen okokból. Akkor mintegy 194 ezer aláírást gyűjtöttek, ami azt jelentette, hogy a választásra jogosultak 3,32 százaléka támogatta a kezdeményezést. Az osztrák parlament 2001 nyarán egyöntetűen elutasította a javaslatot. 2011-ben formai okok miatt utasították el a szervezet ismételt kezdeményezését, 2014-ben viszont csaknem 9800 támogató aláírást gyűjtöttek ahhoz, hogy egyáltalán újra elindíthassák az aláírásgyűjtést a témában. http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/alairasgyujtesbe_kezdtek_ausztriaban_az_uniobol_valo_kilepeseert.599588.html
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!