Az ostoba vezető ismérvei

2016. május 01. 15:13

Az ostoba vezető azt hiszi ugyanis, hogy a lojalitás nevű varázsszó mindvégig kitart.

2016. május 01. 15:13
Varga-Bíró Tamás
Facebook

„Az ostoba vezető következetlen. Hol ezt mondja, hol azt mondja. Közben pedig folyamatosan azt kommunikálja, hogy továbbra is a régi úton halad. Ez igaz is. Legalábbis abban az értelemben, amilyen értelemben a bronzkori földút helyére épült római köves út helyére épült makadámút nyomvonalát követő aszfaltos út bronzkori földútnak tekinthető. Persze e hasonlat mentén mondhatnánk, hogy a bronzkori úton még csak fakerekű szekerek haladtak, az aszfaltos út pedig, már mindenki számára megkönnyíti a haladást. Igen, ez is igaz. Csakhogy mindenki számára megkönnyíti. Nemcsak a barát számára, hanem az ellenség számára is. És az igazán fájó pont az, amikor kiderül, hogy erre az új útra az ellenség pecsétes meghívót kap, a régi barátnak pedig útvámot kell fizetnie.

Az ostoba vezető önhitt. Annyira hisz saját karizmájában, hogy a siker érdekében, tanácsadóira hallgatva, szó nélkül maga mellé emel olyan alvezért, aki nálánál sokszorosan karizmatikusabb. Az ostoba vezető azt hiszi ugyanis, hogy a lojalitás nevű varázsszó mindvégig kitart. Pedig ennek a bűbájnak a hatása folyamatosan kopik. És amikor az ostoba vezető azt hiszi, hogy a kábulat még mindig tart, akkor következik majd be az a tisztújítás, ami valóban, és ténylegesen tisztújítást fog jelenteni. Na, meg az ostoba vezető egyeduralmának végét.

Az ostoba vezető büszke. És büszkeségében azt mondja: az a jó alvezér, aki szó nélkül beleegyezik társai leváltásába. Így aztán ez az alvezér maradhat a posztján. Csakhogy pont a megválasztott új alvezér fogja az ő helyzetét ellehetetleníteni. Ha nem is azonnal, de idővel mindenképp.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 25 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Box Hill
2016. május 02. 11:38
Egy ostoba vezető esetében a lojalitás ki se alakulhatott. Ideje lenne nyelvileg is megoldani Magyarországon, amit az angolban "manager vs. leader" megkülönböztetéssel simán megoldanak.
atila68
2016. május 01. 19:44
Meggyessyt, Hillert pont így ütötte taccsra Gyurcsány.
zolizolizoltan
2016. május 01. 19:03
Tudom, hogy Vonáról szól az írás, de azt azért hozzáteszem, hogy az MSZP vezetéséből úgy lett ostoba fajankók gyülekezete, hogy minden elnök nálánál ostobább és butább vezetőket engedett maga köré. Így aztán minden elnökválasztás utáni vezetésnek egyre csököttebb lett az IQ-ja.
Akitlosz
2016. május 01. 18:48
"Csakhogy pont a megválasztott új alvezér fogja az ő helyzetét ellehetetleníteni. Ha nem is azonnal, de idővel mindenképp.” Hát ez ugyan nem "mindenképp". "Az ostoba vezető önhitt. Annyira hisz saját karizmájában, hogy a siker érdekében, tanácsadóira hallgatva, szó nélkül maga mellé emel olyan alvezért, aki nálánál sokszorosan karizmatikusabb. Az ostoba vezető azt hiszi ugyanis, hogy a lojalitás nevű varázsszó mindvégig kitart" Ha nem tart ki, akkor ki kell rúgni az alvezért. Eleve nem mindegy, hogy minek a vezetője az a vezető. Mert ha mondjuk ő a cégtulajdonos, akkor bármennyi nálánál okosabb alvezért is nevez ki ők semmiképpen nem lehetnek veszélyesek a vezetőre, legfeljebb csak nyílt részvénytársaság és sok sok pénz befektetése kivételes esetében. Aztán meg van egy olyan, hogy ostobák önerőből ritkán kerülnek vezető pozícióba.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!