Soros és a magyarok

2016. május 23. 08:56

Immár ugyanúgy maroknyi ember kényének-kedvének vagyunk kiszolgáltatva, mint korábban, hozzá a rendszerváltáson átesett országokban nőtt a létbizonytalanság.

2016. május 23. 08:56
Kabai Domokos Lajos
Bekiáltás

„Nem vitatom Soros György szándékának tisztességét. Az persze már neccesebb, hogy miként szerezte a halom pénzt.

Tény, hogy a pénzpiaci-tőzsdei szabályok megsértése miatt ellene indított eljárások és ítéletek nem azt mutatják, hogy minden tekintetben annyira makulátlan lenne, mint ahogyan azt rajongói beállítani szeretnék. Ráadásul egy-egy cég tönkretétele, egy-egy kisebb ország pénzügyi helyzetének megrendítése, a valutaműveletek révén nagy tömegeknek veszteségek okozása, mi több ennek nyomán nyomorba taszítása – ha ez egyébként úgymond szabályosan történik – a fennálló értékrend alapján a szokásos üzletmenet része.

Mindettől azonban most tekintsünk el! Fókuszáljunk csak egyetlen dologra! Arra, hogy rendjén van-e, ha egy elképzelhetetlenül hatalmas összegek megmozgatására képes, ezért szinte mindenki felett álló ember saját elvei valóra váltása érdekében, a Föld általa kiválasztott országaiban, tűzön-vízen át érvényre juttathatja társadalom-átalakító terveit, úgy, hogy nem különösebben érdekeli őt a helyi kulturális, vallási, erkölcsi stb. értékrend. Jó szándék ide,

jó szándék oda, ennek a – ha akarom, kegyesen atyáskodó, ha akarom voluntarista – magatartásnak is része lehet abban, amit a kelet-európai régióban ma tapasztalunk. A csalhatatlan nagy fehér főnök azt hiszi, hogy jó lesz, ha úgy teszünk, ahogyan ő helyesnek tartja, viszont a kockázat, sőt az áldozat csak a miénk, ha mégis balul üt ki a dolog. Márpedig úgy tűnik fel, hogy balul üt ki. A demokrácia helyett már ma is csak a jó kormányzás elvét ajánlgatják figyelmünkbe, a pártok jelöltjei közül a polgárok által választott képviselők helyett a külföldről pénzelt civileket. Immár ugyanúgy maroknyi ember kényének-kedvének vagyunk kiszolgáltatva, mint korábban, hozzá a rendszerváltáson átesett országokban nőtt a létbizonytalanság.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 14 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
áfonya
2016. május 23. 14:35
Merkel csak a németek nevében beszéljen ne az egész eura kényszerítse.
áfonya
2016. május 23. 14:30
Tulajdonképpen Brüsszel nélkül meglehet valósítani az európai gazdasági együtt működést ,miért kell Európának egy ingyen élő vízfej 33 ezres fővel akik az egész térség fölött basáskodik leszedi a sápot diktatórikusan dirigál , megszállókat terroristákat hord be az euba.
áfonya
2016. május 23. 12:58
Merkelt úgy picsán kéne rugni hogy obanáig sirisig clintonig száguldjon. Horribilis összegbe kerülhetnek a migránsok Németországnak Szította a koalíciós feszültséget az is, hogy Németországban kiszámolták a migránsválság költségeit, ami nagy teret kapott a sajtóban. Eszerint 2020-ig 93,6 milliárd euróba kerülnek majd a bevándorlók a németeknek. Ebből 25,7 milliárd a szociális támogatás, 5,7 milliárd nyelvképzés, ami Nógrádi György szerint döntő részben csak az aláírásokra megy és a migránsok nem is látogatják a kurzusokat. Kiszámolták azt is, hogy jelen állás szerint a migránsok éves ellátása idén 16 millliárd euró lesz (a januári helyzet alapján még “csak” 12 milliárddal kalkuláltak), ami 2020-ra 20 milliárd fölé megy. Idén 600 ezer, jövőre újabb 400 ezer, 2018-ban pedig további 300 ezer migráns érkezésével számolnak, miközben a mai napig nem tudják, hogy tulajdonképpen hányan érkeztek tavaly – emlékeztetett a szakértő. forrás: Kossuth Rádió 180 perc / hirado.hu
áfonya
2016. május 23. 12:56
Nő a koalíciós feszültség Németországban Nógrádi György arról is beszélt, hogy olyan mélypontra süllyedt a kormánypártok, a CDU/CSU és az SPD népszerűsége, amelyre még nem volt példa Németországban. A szociáldemokraták megszokták, hogy 42-46 százalékon voltak, majd lementek 30 százalék környékére, amit még meg lehet szokni, de jelenleg 20 százalékon van, amit viszont már nem – emlékeztetett. A kancellárt nem csak a koalíciós partner, Sigmar Gabriel alkancellár, az SPD elnöke bírálja, hanem a CDU testvérpártjából is kap kritikákat. A bajor miniszterelnök például azzal vádolja Merkelt, hogy ő teremtette meg a szélsőjobboldali alternatívát. Horst Seehofer szerint egyedül Bajorországban nem erős az Alternatíva Németországért (AfD), mert a bajor CSU kézben tartja a dolgokat. Seehofer ráadásul külön utas politikát folytat: közölte az osztrákokkal, hogy egyetért a Brenner-hágó lezárásával, és ha kell bajorokat is küld segítségül, és tévesnek nevezte az egész EU-török megállapodást.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!