Súlyos baleset érte Nancy Pelosit Luxemburgban: kórházban kezelik
A volt amerikai házelnök, Nancy Pelosi egy hivatalos luxemburgi út során szenvedett balesetet, de állapota stabil, és a kórházból is folytatja munkáját.
A nemzetállami Amerika középosztálya, pontosabban inkább „középtársadalma” ösztönösen érzi a kibontakozó tragédiát, és főként ennek az őt érintő brutális következményeit.
„Ha az Amerikai Birodalom látványos bukása kataklizmaszerűen kényszerítené ki az akkor már értelemszerűen kontrollálhatatlan megoldást, akkor az nagy valószínűséggel polgárháborús robbanáshoz vezetne a nemzetállam Amerikában. Az elnökválasztás jelöltjeinek kiválasztása, illetve e kiválasztás példátlan erejű drámái jelzik, hogy főként a nemzetállami Amerika középosztálya, pontosabban inkább »középtársadalma« ösztönösen érzi a kibontakozó tragédiát, és főként ennek az őt érintő brutális következményeit.
A birodalom eszelős intenzitású, és még a globális kifosztószivattyúk ellenére is finanszírozhatatlan költekezése főként három kritikus ponton látszik megfékezhetetlennek: a katonai kiadásokban, a globális pénzhatalmi költségekben és végül a középtársadalom »túlárazása« terén. Ez utóbbi azt jelenti, hogy ez a nagyjából százmilliós népességű középtársadalom az elmúlt hetven évben körülbelül háromszor akkora jövedelmet realizált, mint amennyi a tényleges piaci teljesítményei alapján megillette volna. Mindez azért volt »birodalmi kiadás«, mert ez a középtársadalom volt az »amerikai álom« megtestesítője, mítoszfenntartó »kirakat«, a birodalom legitimációjának egyik legfőbb pillére. De ez a pillér most összeomlani látszik. Egyszerűen azért, mert a katonai és pénzhatalmi komplexum természet adta módon »érinthetetlen«, így logikai alapon kizárólag a középtársadalom sorsára hagyása az egyetlen működő „biztonsági szelep«.
De éppen Bernie Sanders és Donald Trump fellépése jelzi, hogy a középosztály ebbe aligha fog csak úgy simán beletörődni. Trump inkább a katonai komplexum és persze a globális térben játszott szerep korlátozásával, és inkább a felső középosztály, míg Bernie Sanders inkább a globális pénzhatalmi komplexum (Wall Street és Fed) »dorbézolásának« megfékezésével, és az alsó középosztály stratégiai érdekeit képviselve próbál olyan uralmi terekbe is betörni, amelyek eddig értelmezhetetlenek voltak az ilyen hozzájuk hasonló »outsiderek« számára.
A helyzet azonban drámai változásban van, Amerika rövidesen választ. És nemcsak elnököt, de hosszú távú jövőstratégiát is. God bless America!”