A diktatúra bosszúja

2015. december 18. 07:29

E rejtett hadüzenet után, üzenjünk nyíltan is hadat Németországnak.

2015. december 18. 07:29
Friss Róbert
Népszava

Amúgy pedig kormányoldalról véleménydiktatúráról beszélni a mai Magyarországon: képtelenség. Az a hatalom, amely kisajátítja a közmédiát, hogy aztán kézi szócsőként használja, annyira, hogy még a sportadóján is leadja az egyperces kormánypropagandát; az a hatalom, amely kiugrott pártpénztárnoka egykori médiáját negligálja, csak mert az kicsit is szabadabban beszél a kormánykörök viselt dolgairól; az a hatalom, amelynek állami bankja ad hatalmas kölcsönt házi filmügyi kormánybiztosának, házi kaszinósának, hogy kormánypárti adónak megvehesse a TV2-őt (ez a húszmilliárd hogyan mérhető Kovács ötven milliójához?); az a hatalom, amely korlátlan egyeduralmat élvez a magyar tömegtájékoztatásban, nos ez a hatalom beszél véleménydiktátumról.

Eddig jutottunk e cikk megírásában, amit éppen úgy akartunk befejezni, hogy a Fidesz elérte pártállami hatalmának delelőjét, annyira biztos önmaga hatalmában, hogy elveszített minden mértéket, legfőképpen valóságérzékelését, s feljogosítva érzi magát, hogy totálisan megmondja mindenről a tutit miközben Európát ostromolja. És akkor jött a hír: a kormány utasította az összes minisztériumot és minisztériumi háttérintézményt, mondja fel szerződéseit a Magyar Telekommal. (A lépés persze nem érinti a kormánynak a Telekommal tavaly kötött partnerségi megállapodását: a Telekom egymilliárd eurós beruházást vállalt a következő négy évre.) A szóvivő szerint a kormány megdöbbenéssel értesült arról, hogy a cég felmondta támogatói szerződését Kovács Ákos énekessel. Kovács Zoltán úgy vélte, a lépés ellentétes »mind a magyar alkotmány szellemével, mind pedig betűjével«. Azt is mondta, elképzelhető, hogy ez Németországban lehetséges, de »mi elfogadhatatlannak tartjuk, hogy ma Magyarországon bárkit véleménye és nézetei miatt ilyen formában diszkriminálni lehessen«. Ócska bosszú egy olyan ügyben, amihez semmilyen kormánynak semmi köze nincs.

Ám nem kellene e mérhetetlen aránytévesztésben itt megállni. E rejtett hadüzenet után, üzenjünk nyíltan is hadat Németországnak, ha már egyszer nem tanulta meg, mint Lázár miniszter úr észrevételezte: a vélemény- és ízlésdiktatúra elképzelhetetlen egy demokratikus jogállamban, egy német cégnek pedig különösen tudnia kellene, mi az a diktatúra. Mutassuk hát meg neki!”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 41 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
berzsian56
2015. december 18. 17:22
Ez a hadüzenet nem igazán jó ötlet, mert akkor kiről húznátok le a huszönötödik bőrt és kifezetné százhetvenkettedik hokausztkárpótlást?
catalina9
2015. december 18. 16:52
Friss elvtárs már haditudósítónak képzeli magát..
pkarcsi
2015. december 18. 16:34
Rohadt komcsilibsi jó anyádat,te népszarásos szófosó.Már megint a külföldi oldalára áltál,magyar meg dögöljön meg?Jól benyaltál az elhülyült Fletódnak.
Bokros Birka
2015. december 18. 10:41
Robbi a Deutsche Telekom üzent hadat a szólásszabadságnak. Csendben megszünteti a Ákos támogatását üzleti stratégiára hivatkozva senki nem szól semmi. Viszont ez így egyszerűen egy gusztustalan reklám volt számára, melyet rendesen megfog szívni. Bizony ezzel Merkel migráns királynő üzent hadat Magyarországnak. Ákos és nyilatkozata ebben a játékban csak eszköz. Nem lesz Merkel mutti a királynőm és nem leszünk az Egyesült Európai Államok tagja. Sex Pistols egyik nagy sikerű számára hivatkozva: "Isten óvja a királynőt és az ő fasiszta rezsimjét"
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!