Brüsszelben egy torz szivárványkoalíció öltött testet – és ellenzékének legmarkánsabb vezére Orbán Viktor
Így kell gondolkodnunk az új európai politikáról. Nagy Ervin írása.
Életkörülményeink, környezetünk, tartalékaink, erőforrásaink, technológiánk és infrastruktúránk sokkal jobbak, mint földünk jelentős részén.
„Európa elöregszik, egyre kevesebben vagyunk. Nem csak mi magyarok. Azonban az életkörülményeink, környezetünk, tartalékaink, erőforrásaink, technológiánk és infrastruktúránk sokkal jobb, mint földünk jelentős részén. Hogy csak visszaugorjak néhány sort: kevésbé fenyegeti Európát a termőterületek romlása, a tengerszint megemelkedése, vagy az elsivatagosodás és a vízkészletek kifogyása, mint a világ más területeit. Ebbe bele értve bizonyos kérdések tekintetében még az Egyesült Államokat is! (Ahol a vízhiány például Kaliforniában – az USA közel 40 milliós, legnagyobb népességű államában – már most mindennapos gondokat okoz, ahogy általában a nyugati parton és pl. Nevada és Arizona államokban az elsivatagosodás is egyre nagyobb valódi gondot jelent stb.)
Világunk nagy átalakuláson megy keresztül. Olyan folyamatok zajlanak, melyek jórészt globálisak, s amelyeket már nem tudunk komolyan befolyásolni. Ahogy mondani szokták: a világ felgyorsult, és kisebb lett. Nem csupán az információk áramlanak, jutnak el hozzánk gyorsabban, hanem az emberek is. Így mások problémái ma még inkább a mi problémáink is lettek.
Valóban kicsit extrém megoldásnak tűnik a »déli kerítés« építése, ahogy abban sem lennék biztos, hogy ez az intézkedés, ez a műtárgy komolyan megállít valakit… Azonban, kétségtelen, hogy lépni kell. Cselekedni kell. Tudatosítani kell a hazai és európai politikusokban és választópolgárokban, hogy – újra csak – új idők jönnek. Hiszen sem a tízmilliós Magyarország, sem a 450+ milliós Európa nem tudja sem ellátni, sem befogadni menekültek, bevándorlók százezreit, milliót, majd tízmillióit.
És akkor még nem is gondoltunk igazán saját, vagy gyermekeink egyéb érdekeire: kulturális és vallási aspektusokra. (Például, hogy a keresztény-keresztyén Európából akarunk-e egy iszlám Európát…) Csupán a gazdasági, pénzügyi, vagy még inkább agrártechnikai és élelmezési lehetőségeinkre.
A globális és lokális problémákat véleményem szerint csak helyben, az adott országban, az adott régióban lehet megfelelően rendezni. Menekültek tízmillióinak, százmillióinak átvándorlásával, befogadásával nem. Annak ellenére, hogy meggyőződésem, olyan ideákban, elvekben HISZEK, amelyek az egész emberiség sorsát tartják szem előtt, biztos vagyok benne, hogy nem a bevándorló tömegek befogadása és bátorítása a megfelelő út. Ezzel csak elodázzuk a problémát, közben saját gyermekeink lehetőségeit csökkentve, rájuk hárítva az egyre komolyabb globális gondok megoldását.”