Menekültügy: megint csak nőne Magyarország terhe

2015. május 28. 12:03

Magyarország részaránya – így a befogadandó menekültek száma is – csak nőhet a közeljövőben, ha az Európai Bizottság jelenleg még jogi kötőerővel nem rendelkező terve megvalósulna.

2015. május 28. 12:03
Alapjogokért Központ
Alapjogokért Központ
Alapjogokért Központ

„Két héttel ezelőtti elemzésében az Alapjogokért Központ cáfolta, hogy Magyarországnak mindösszesen 307 nemzetközi védelemre szorulót kellene befogadnia az Európai Bizottság tervei alapján. Az akkor nyilvánosságra hozott áthelyezési, illetve áttelepítési mechanizmus és a 2014-es adatok alapján a Központ jelezte, a Magyarország által jóformán kötelezően befogadandó menekültügyi kérelmezők száma valójában a jelenlegi többszörösére nőhet.

A Bizottság fenti tervet valamivel konkrétabban kibontó tegnapi javaslata szerint csak az áthelyezési mechanizmus alapján és csak Olaszországból, valamint Görögországból Magyarországnak összesen 827 nemzetközi védelemre szoruló kérelmezőt kellene átvennie, ami nyilvánvalóan több, mint a 2014-ben Magyarország által befogadott 500-as létszám. Ehhez adódna még hozzá az a hivatalosan 307 – valójában jóval több – személy, akiket a Bizottság az áttelepítési mechanizmus alapján »osztana ki« Magyarországra. A korábbi tervekkel ellentétben ráadásul a Bizottság megemelte a Magyarországra az áthelyezési mechanizmus alapján jutó »elosztási kulcsot«: míg az a két héttel ezelőtti javaslatban »csak« 1,79 százalék volt, addig az Olaszországból és Görögországból »elosztandó« 40 ezer nemzetközi védelemre szorulónak már 2,07 százalékát (827 személyt) kellene átvennie Magyarországnak.

Ráadásul tavaly összességében az EU-ba érkező kérelmezők közül 185 ezren kaptak valamilyen menekültstátuszt. Ha a most »csak« az Olaszországba és Görögországba érkezőkre kalkulált, magasabb magyar kvótákat vetítjük ki a 2014-es adatokra, az azt jelentené, hogy Magyarországnak tavaly közel 4 ezer menekültet kellett volna befogadnia. Ráadásul az Európai Unió területére érkező, nemzetközi védelemre szorulók száma az elkövetkezendő években nagy valószínűséggel továbbra is nőni fog.

Tehát a Bizottság mostani, csak két országra vonatkozó vészhelyzeti mechanizmusát »jó eséllyel« ki kell majd terjeszteni még több EU-s tagállamra is. Így Magyarország részaránya – így a befogadandó menekültek száma is – csak nőhet a közeljövőben, ha az Európai Bizottság jelenleg még jogi kötőerővel nem rendelkező terve megvalósulna.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 9 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
luga
2015. május 28. 18:03
Mi lenne, ha ez a sóhivatal Brüsszel inkább azt tudatosítaná a gazdasági elvándorlók között, még mielőtt elindulnak, hogy Európa NEM fogadja be őket. Pénzzé tesznek otthon mindent, aztán mehetnek haza. Amíg a befogadásról, és a kvótákról ötletelnek, csak megerősítik az elvándorló kedvet.
balbako_
2015. május 28. 16:11
Ha elfogadjuk, hogy kintről bárki döntsön arról ide hányan jönnek akkor azzal csak rosszul járhatunk. Ámde a kormányunk megkérdezte a véleményünket erről - Európában egyedülálló módon - én leírtam és visszaküldtem a véleményemet. Ha nemleges lesz a többségi akarat akkor Orbán keményebben tudja képviselni az ország akaratát. Ez ilyen egyszerű!
OberEnnsinnen
2015. május 28. 15:15
Ha Brüsszel mindenképpen segíteni akar az afrikai menekülteken, akkor: 1. Forduljon az usabeliekhez, ők robbantották ki az észak-afrikai arab háborúkat és tavaszokat. Amit vetettek, arassák le ők. Ja, hogy a frankok és a britek is benne voltak. Így: 2. az európai kontinensre érkezőket osszák el az afrikai gyarmatokról szerzett vagyon arányában. Így mi ebben az utolsó helyen állunk, de ennek - kivételesen - örülhetünk. Nekünk nincs lelkiismeret-furdalásunk. Nem kell kompenzálnunk semmit.
Senye Péter
2015. május 28. 14:40
Az ún. fejlődő országokban örvendetes módon elsősorban az egészségügyi ellátás javult. De a gyerekhalandóság csökkenésével nem tart lépést gazdasági fejlődésük. Ennek következtében beláthatatlan ideig folytatódik az elvándorlás elsősorban Európa felé.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!