Reváns vagy sansz

2015. január 09. 13:02

Szerdán elborzadva és megrendülten szembesült a világ azzal, hogy iszlám fanatikusok hogyan öltek meg Párizsban tizenkét ártatlan embert, s egyben azzal, milyen magas labdát adtak ezzel az iszlámgyűlölőknek.

2015. január 09. 13:02
Szőcs László
Népszabadság

Egyelőre beláthatatlan, hogyan hatnak majd a most történtek a többségi társadalom és az iszlám bevándorlók, illetve már Franciaországban nevelkedett gyerekeik amúgy is egyre feszültebb viszonyára. Megyei és regionális választásokat is tartanak az idén: ezek tesztek lesznek. A szélsőjobboldali Nemzeti Front tavaly megnyerte az EP-választásokat, bejuttatta eddigi első két szenátorát a felsőházba, és ha most tartanának elnökválasztást, két jobboldali vívná a döntő csatát. Francia sztár- és egyben botrányírók olyan művekkel tarolnak a listákon, amelyek kezelhetetlennek tartják a bevándorlást, és iszlám köztársasággal riogatnak francia földön.

Le Pen (Nemzeti Front) és Sarkozy (jobbközép ellenzék) visszafogottan nyilatkoznak, »a dolgok összemosásától« óva intenek. De könnyen meglehet, az események a malmukra hajtják amúgy is a vizet. Nem kell túl mélyen elmerülni a magas- és lektűrirodalomban ahhoz, hogy értsük, mitől retteg annyira a francia kisember. Attól, hogy Franciaország már nem olyan, amilyennek megszokta és megszerette. Már a sarki bisztró, a café du coin és a Tour de France sem a régi! És akkor jön a muzulmán, elveszi előle a munkáját, a segélyét, a nyugdíját, sőt a kedvenc futballcsapatában is ott virít. A végén meg lelövi fényes nappal. Tudjuk a történelemből, hová vezethet a kisember páni félelme, állandó szorongása.

Van másra is sansz. A szimpátia-megmozdulásokból látszik: a franciák keresik a nemzeti egységet. Elvégre ötmillió muzulmán nem ölt meg szerdán senkit, a tizenkét áldozatból pedig ketten arab nevet viseltek.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 29 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
grad
2015. január 09. 17:04
" s egyben azzal, milyen magas labdát adtak ezzel az iszlámgyűlölőknek." Amit a Charlie Hebdo művel(t), a maga volt a magaslabdagyártás magasiskolája. Nagy kár, hogy így ütötték le. És mi a reakció??!! Még több magaslabda ezután is... No comment!
Willard
2015. január 09. 16:07
Ez a merénylet egyfajta XXI. századi visszaköszönés MacMahon marsall híres mondására: "- Faites donner la Légion!" ("- Küldjétek a Légiót!") Amikor és ahol akarták, ott ölték halomra a Franciaország által gyarmatosítandó területek népeit, egy általuk európai pacifikációnak nevezett hazug eszme nevében.
catalina9
2015. január 09. 15:44
Mostani sajtónk általában továbbra is ki fogja pellengérezni a gójok államvezetését, vallásait, tehetetlenségét, mindig erősen rosszindulatú szavakat használva, hogy minden módon csökkentse tekintélyüket úgy, ahogy ehhez csak a mi tehetséges törzsünk lángelméje ért… Sion Bölcsei 1901.
luga
2015. január 09. 14:05
Az ilyen esetek bekövetkezte törvényszerű. Ide vezet a mostanában liberalizmusnak nevezett diktatúra. A gyűlölet keltés a társadalmi rétegek, kisebbségek között. Bizonyos csoportok állandó favorizálása, a többiek kigúnyolása. Az idegen kultúrájú bevándorlók mértéktelen segélyezése a többség rovására. Mindez várható volt.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!