Csak hogy...

2014. október 20. 14:22

Fontos emberek országukba való belépésének tiltása azonban nem tartozik a szelíd diplomáciai figyelmeztetések közé.

2014. október 20. 14:22
Tamás Ervin
NOL

„Ez a mostani amerikai lépés szokatlan és kemény, csakhogy itt is előbb-utóbb szétválik, hogy kinek, milyen. Országon belül régóta a sértődött belpolitizálás a fontos, nemzetközi színtéren a külkereskedelem meg a keleti szél, ami mostantól még alaposabban át fog fújni rajtunk. Hogy milyen konkrét bizonyítékok gyűltek össze az amerikaiaknál, és kikre nézve terhelőek, hogy a korrupció mely fajtáiról van szó, azt a nagyközönség aligha tudja meg, de a nagyhatalmak sok információt képesek besöpörni, ők már csak ilyenek.

Fontos emberek országukba való belépésének tiltása azonban nem tartozik a szelíd diplomáciai figyelmeztetések közé. Ezzel a magyar kormányzati szervek is tisztában vannak, ezért már hetekkel előbb külön stáb foglalkozott az úgynevezett kommunikációs prevencióval. Nem véletlenül adott interjút múlt csütörtökön a Portfoliónak a fejlesztéspolitika kommunikációjáért felelős helyettes államtitkár, aki elmondta, hogy az elmúlt időszakban sokan ingyenpénznek tekintették az uniós forrásokat, és emiatt 20–40 százalékkal felfelé árazták a beszerzési költségeket – de ebben gyökeres változás lesz.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 23 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
briganti
2014. október 21. 09:38
A gyöngytyúk és a takony esete, a la nol.
Rockpapa
2014. október 20. 22:46
A magyarok istene óvja hazánkat az ilyen baráttól,éppen elég volt a Szovjetúnió megbonthatatlan barátsága 40 évig.Csak nehogy ezeknek is eszükbe jusson csapatokat állomásoztatni hazánkban,mert akkor garantált lesz a szoclibek több évtizedes uralma.Csöbörből vödörbe.
Brigadéros
2014. október 20. 21:18
Szerintem kár találgatni, hogy ki lehet az a 6 ember. Az USA demokratikus jogállam, így azonnal megfogjuk tudni, ha bírói ítélet nélkül határozatlan időre "kezelésre" viszik őket Guantanamóra...
Box Hill
2014. október 20. 20:29
Mekkora lehetett a hat magyar korrupciója, ha például Mark Rich-et, akit 65 rendbeli különböző bűnökkel vádoltak Amerikában, távollétében, amikért 300 évnyi börtönt kaphatott volna, Bill Clinton mégis pardonálta 2001-ben?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!