Magyar sors és kiút

2014. március 30. 09:03

Bár véget ért a kommunizmus, az emberek egy újabb gonosz, a globális pénzkartell elnyomásának áldozatai lettek.

2014. március 30. 09:03
Szeleczky Csilla
Harmadik Út blog

„A modern kapitalizmusban olyan korszakot élünk, ahol a hatalmi tőkeérdekek térhódítása érvényesül. Bár véget ért a kommunizmus, visszájára fordult az emberek szabadsága; egy újabb gonosz, a globális pénzkartell elnyomásának áldozatai lettek, mely egyre jobban hódít és vadul terjeszkedik, szinte láthatatlanul és a gyengébb államokat teljesen le akarja igázni. Ez a kapitalista rendszer csak a legfelsőbb vagyonos társadalmi rétegeknek kedvez és nemzetek, emberek millióinak életét teszi kiszolgáltatottá és kilátástalanná. A jelenkori demokrácia mögött valójában burkolt egyeduralom rejtőzködik.

Magyarországon a globális tőkekoncentráció érvényesülése különösen érezhető, az élet minden területén komoly gondokkal kell megküzdenie annak, aki ebbe a legfelsőbb rétegbe nem születik bele és előbbre akar jutni. Akik kívül állók, akik nem estek még ennek a rendszernek az áldozataivá, könnyen megbélyegzik hazánkat, hogy itt sok a pesszimista ember. De a magyar közhangulatnak, az emberek csalódottságának az oka a jelenlegi körülményekben könnyen megmagyarázható; a megélhetésért legtöbbször komoly csatákat kell vívni, az egyszerű dolgozókat szinte a rabszolga szintjére degradálják, sokszor a munkában nincs semmi köszönet és megélhetésre is éppen hogy elég.

Nehéz problémákkal kell megküzdeniük a mostani pályakezdőknek, nem tudnak önerőből egzisztenciát teremteni legtöbbször még diplomával sem a zsebükben, az alacsony jövedelmek és az egyre növekvő munkanélküliség miatt. Magyarországon az emberek bár legyenek képzettek vagy képzetlenek, egyaránt nehéz helyzetben vannak. A telített szakmák alól csak az egészségügy, az informatika és egyes mérnöki szakmák jelentenek kivételt. Sajnos sokan kénytelenek olyan területen dolgozni, ahol csak a megélhetés a motiváció. A fiatalokra manapság az a tendencia jellemző, hogy a jövő kilátástalansága miatt több szakmát is elsajátítanak – így sokan túlképzettnek bélyegezhetők – de sokszor megfelelő kapcsolatok vagy szerencse híján még így sem tudnak munkához jutni vagy megalázó fizetést kapnak jussul. Az európai átlagkeresettől messze elmarad a magyar bér, ami szomorú és egyben felháborító tény.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 21 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
moha
2014. március 30. 21:02
...megjelent egy valóban új....lehetőségekkel rendelkező szisztéma globalizmusnak nevezik...soha nem látott fegyverzetet vonultat fel a Társadalmak, emberek ellen támad belső segítséggel, naná....az emberek nyűszítenek: "szakszervezetek" kellenek," baloldali megújulás kell" "nemzeti út kell"... majd ezek megvédenek, majd ezek tompítják az elkerülhetetlen személyes következményeket..... mások azt mondják: "nekem mindegy, engem nem érint!"..... Tényleg??? :)) még az első lépésnél, az első felismerésnél sem tartunk..... pedig az ott kezdődik, hogy "sárkány ellen sárkányfű"..... a Társadalom is csak űj fegyverzettel vehet fel esélyes küzdelmet mert a hagyományos védekezési mechanizmusok mind legyengítve hatástalanítva.... ehhez képest elgondolkoztató, hogy hol tart még a közbeszéd...a nagy összeomlás majd kijózanít...pedig kár, mert lehetne másként is...
satanov
2014. március 30. 14:59
A szovjet mumus feloszlása után elszabadult a manchesteri kapitalizmus. Nem segített Kína és a többi olcsó ázsiai termelő belépése sem. A nyugat-európai szociális rendszert leépítették, Németországban már nem ritka a 400 eurós fizetés sem. Nem kell látnoknak lenni ahhoz: Európában fel fog erősödni a szélsőjobboldal, az autarkia. Vannak már olyan fejlettek a "termelőerők" :), hogy rezonábilis, ökológiailag is fenntartható szinten eltartsanak egy amúgy is stagnáló populációt. Nem kell feltétlenül őrületesen pazarló fogyasztói társadalmat működtetni, a kínai bérekkel versenyezni, ókori közel-keleti despotizmusokhoz hasonló jövedelmi, vagyoni különbségeket kultiválni. A paradigmaváltáshoz azonban kell majd egy nagy ijedtség, gazdasági válság, amikor kiborul a bili.. Akkor majd a mostani nagyokosok az új paradigmát fogják ugyanolyan fennsőbbrendű önbizalommal nyomatni, mint most a jelenlegit. Ezek a bolsevizmus idején ellentmondást nem tűrően marxizáltak, most friedmannizálnak, akkor meg majd.. listizálni fognak :D
Box Hill
2014. március 30. 10:52
Kedves szerzőnk! Elég sok butaságottetszik írni. A kapitalizmus megszüntette a proletariátust. Az eredetileg oda tartozókat a középosztályba emelte. A kommunizmust elutasító nyugati proletariátus hagyta magát így felemelni, mert szabad szakszervezeteket alapított, amelyek jól védték az érdekeit.
1istvan
2014. március 30. 09:39
ha lenne part, amelyik a berek, nyugdijak, ellatasok 30-40-50....%os emeleset tuzne ki a kovetrkezo ciklusra, biztosan raszavaznek.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!