„Tisztelt Elnök Úr!
Közelednek a választások, a politikusok minden kimondott szavukért fokozott felelősséggel tartoznak. A baloldal szimpatizánsait megrázta a Magyar Szocialista Párt korábbi elnökhelyettesének be nem vallott vagyona, újabb visszaélés-gyanú árnyékát vetve az MSZP-re.
Ugyanis, Tisztelt Elnök Úr, minden ellenkező erőfeszítésük ellenére, Simon Gábor ügye nem csupán személyes kérdés, nem egy feledékeny politikus magánügye, hanem Magyarország közpolitikai állapotának jellemzője.
Napjainkra elveszett ugyanis a politika hitelessége, csorbult a hatalomba és az ellenzék szereplőibe vetett közbizalom. Önök „a-párt-számára-nem-létező” kampánykérdéssé, egy magánszemély cselekedetévé egyszerűsítették az eltitkolt negyedmilliárd forint sorsát. Pedig az osztrák számlán tartott pénz eredete foglalkoztatja a választókat, megválaszolatlanul hagy számos kérdést – jelentősen rontva ezzel a kormányváltás esélyét.
Tisztelt Elnök Úr!
Simon Gábor nem magánszemély, hanem ismert baloldali politikus, az MSZP parlamenti frakciójának tagja. Hitem és meggyőződésem, hogy bármely politikai erő akkor válhat hitelessé, akkor szerezheti meg a hőn áhított választói szimpátiát, ha őszinte, ha semmit sem rejteget, ha nyílt sisakkal felvállalja hibáit.
Kérem, hogy tegyen meg mindent annak érdekében, hogy korábbi helyettese tisztázza magát a gyanú alól, jelenjen meg az Országgyűlés Mentelmi és Összeférhetetlenségi Bizottságának holnapi ülésén és érje el, hogy Simon Gábor teljes mértékben működjön együtt a bizottsággal.
Biztos vagyok abban, hogy Ön is úgy gondolja: a képviselő nem kiválasztott, hanem megválasztott közéleti személy, felelősség terheli tetteiért, politikai közösségéért.
Kérem, érje el, hogy Simon Gábor cselekedete alapján politikai ellenfeleink ne általánosíthassanak, előzzük meg együtt a további lejáratásokat célzó szándékokat.
Ennek érdekében javaslom, hogy az országgyűlési képviselő-választáson indulni kívánó jelöltek – párttól, jelölő szervezettől függetlenül – soron kívül tegyenek vagyonnyilatkozatot, hozzák nyilvánosságra pénzügyi-gazdasági helyzetüket, hiszen így később senkire sem vetődhet a gyanú árnyéka.