„Bethlen az ideológiájában egységesnek tekinthető Horthy-rendszer szerves része. Osztotta a szélsőjobboldali nézeteket, amelyek szerint a hatalom a »keresztény-nemzeti« Magyarország képviselőit illeti meg. Minden más politikai szerveződés nemzetidegen, ezekkel szemben korlátot kell állítani. Ma ezt úgy mondják, a haza nem lehet ellenzékben.
Bethlen antiszemita volt, de nem értett egyet a zsidók megsemmisítésével. Szerinte is volt zsidókérdés, csak a zsidókérdés megoldását képzelte másképp. Olyan politikus Orbán mintaképe, aki azért méltó az elismerésre, mert nem osztotta Hitler nézeteit a végső megoldást illetően. Nehogy már Bethlen István legyen a magyar történelem legpozitívabb figurája!
Emlékezzünk: hány embernek okozott nyomort, tragédiát, szenvedést az a rendszer, mit írt róla Ady Endre, József Attila? Itt élek azokkal, akik kivándoroltak a másfél millió emberünkkel. Sokan a Carnegie-kohókban végezték. Hány ember élete szárad a Horthy-rendszernek ezen az évtizedén? Orbán jó úton jár, hogy utolérje dicstelen elődeit.
Példakép, mert egyetértett a numerus clausus-al, de a külföldi bírálatok miatt módosította. Nem eltörölte, hanem más megoldásokat keresett, hogy a zsidók számarányát csökkentse. Büszkének kell lenni rá, mert úgy gondolta: a zsidókérdés megoldása nemcsak korlátozó intézkedésekkel lehetséges. Azt tűzte célul, hogy a zsidókat úgy mellőzzék a gazdasági életből, hogy nélkülük is olyan sikereket lehessen elérni, mint velük.
Bethlen azt mondta, hogy a zsidók ártanak »a maguk gazdasági leleményességével, ügyességükkel és képességeikkel, amelyek meghaladják úgy a magyar faj gazdasági képességeit, mint az egyéb itt lakó sváb vagy más népek képességeit«. Ha valaki ügyes, korlátozni kell, ha zsidó.”