Kérdések

2012. december 14. 09:16

Kérdezem az oktatókat, a mélyen tisztelt Rektori Konferenciát: Gyurcsány tandíjötletekor miért nem álltak a tiltakozó diákság mellé? Akkor miért kussolt a tisztelt grémium?

2012. december 14. 09:16
Bayer Zsolt
Bayer Zsolt
Magyar Hírlap

„A tiltakozó hallgatókat amúgy nem érinti a változás. Amikor ez a kérdés felmerült, mindjárt előálltak a társadalmi szolidaritással, azzal, hogy ők az utánuk jövőkért aggódnak, értük tiltakoznak, és a megfelelő helyekről mindjárt elő is kerítettek néhány gimnazistát. Rendben van, de akkor kérdezem: hová tűnik ez az óriási szolidaritás, amikor a diploma utáni országelhagyásról van szó? Csak a jövő nemzedékkel kell hirtelen szolidárisnak lenni? Az országgal, a nemzettel, a szülőkkel nem? Tehát beiratkozunk a felsőoktatásba, ott évekig eltengünk-lengünk, a fele diákság soha nem végez, másik felének a fele bár soha ne végezne, a maradék pedig piacképes tudásával és a belé ölt tízmilliókkal azonnal lelép Nyugatra? Ez a szolidaritás? Tényleg?

Kérdezem végül az oktatókat, a mélyen tisztelt Rektori Konferenciát: Gyurcsány tandíjötletekor miért nem álltak a tiltakozó diákság mellé? Akkor miért kussolt a tisztelt grémium? Talán csak nem azért, mert éppen akkoriban emelték a fizetésüket a csillagokig? És kérdezem továbbá önöktől: megérdemelték azt a csillagászati fizetést? Helyénvalónak tartották (tartják), hogy egyetemi tanárok három-négy-öt helyen oktatnak – az ennek megfelelő »színvonalon«? Önök szerint rendben van a jelenlegi hallgatók »minősége«? Önök szerint tényleg az a jövő útja, hogy mindenkit felveszünk a felsőoktatásba? S az sem számít, hogy a mennyiség soha a büdös életben nem csap át minőségbe? Nincs önöknek lelkiismeret-furdalásuk, látván az intézményeikből kikerülők felkészültségét és tudását?”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 167 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
pic
2012. december 14. 15:12
Ez a műbalhé korunk taxisblokádja. Most is a hatalomra törők tolják maguk előtt a jóhiszemű elégedetlenkedőket, akik nem veszik észre, hogy nem segíteni akarnak nekik, hanem általuk kormányt buktatni. Undorító!!!
1120
2012. december 14. 14:08
Bőven elég lenne ezt az egyetlen cikket elolvasni ebben a témában - már annak, akit nem a szokásos hiszti, hanem maga a pőre valóság érdekel. Remélem, hogy azért vagyunk még páran ilyenek... (?) Sokadszorra írom le: Bayer lényeglátása páratlan a mai magyar médiában!
tarackos
2012. december 14. 13:21
Látom a fidesz házi fotelnácija nem bír magával. A diákokba nem mert belerúgni -pedig milyen már hogy az elsőtitkár elvtárs, a gazda ellen tüntetnek?- így alig pár nap kellett mire megtalálta azokat akiket köpködhet, akikre ráuszíthatja a jaffa hordát. Nagyon kellett már ez hiszen egyre cikibb, hogy amíg apu/anyu/nagyik a főméltóságos elsőtitkár elvtárs úrért békemenetelnek a gyerkőc meg beint neki. A kérdéseket persze fel lehet tenni, sőt, 2/3-al nem is lenne kunszt utánajárni. De hát ugye az ügynökelvtársak ma is szép napra ébredtek, Zsolti, a fotelnáci miatt nincs miért aggódniuk. Ő inkább a tanárokat ugatja...
bakszakáll
2012. december 14. 11:46
Én kiszámoltam, hogy a kb. 40 százaléknyi (!)lemorzsolódás mennyibe kerül az adófizetőknek ebben a rossz hatékonyságú felsőfokú rendszerben. Tavaly a nappali szakra felvettek számát alapul véve kiderül, hogy minimum 32 milliárd forintot dobtunk ki az ablakon, csak azért, mert a hallgatók nem akarták, vagy nem tudták befejezni az egyetemet, főiskolát. Mégis mi lenne az a motiváló tényező, ha nem a pénz, amely nagyobb kitartásra, jobb választásra ösztönözné a hallgatókat? Kíváncsian várom a választ.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!