Amit tudtunk, azt megtettük. De hetvenmilliárdot egy száznegyvenmilliárdos cégben nem fogunk találni. Interjú.
„- Bizonyos szereplőket kéne kivonni, például Rogán Antalt, aki sok fejfájást okoz.
– Sokan nyilatkoznak meggondolatlanul BKV-ügyben, de az érdemi döntésekkor ez nem oszt vagy szoroz. A lényegi kérdés az, hogy a működési költségeket miből fogjuk fizetni: a kormány végül feloldja-e a normatívát, és mennyi pluszt tesz mellé, illetve, hogy a főváros a maga büdzséjét a végletekig kifacsarva ehhez mennyivel tud hozzájárulni. Ez kőkemény számtan.
- Van értelme elkészíteni a huszonhetedik koncepciót, most épp részben az IMF-nek? Tarlós nyilatkozta: az elmúlt évben huszonhat megoldási ötlettel álltak elő, ezenfelül letettek az asztalra egy komplett átalakítási tervet is.
– Volt értelme a munkánknak. Például alapos elemzésekkel sikerült mindenkit meggyőzni arról, hogy a jegyáremelés nem vezet sehova.
- Ennyi?
– Az embereknek ez sem kevés.
- Tarlós szerint az illetékes tárca képviselői még csak el sem olvasták a javaslathalmazt.
– Ezek az elemzések inkább arra valók, hogy azoknak, akik a BKV-val foglalkoznak, világos áttekintést adjanak. Mivel a fővárosnak se hetvenmilliárdja, se adókivetési joga nincs, csak olyan javaslatokat tudunk tenni, amelyekről a kormánynak, a parlamentnek kell döntenie. Amit tudtunk, azt megtettük. 2011-ben a BKV ötmilliárdos eredményjavulást ért el. De hetvenmilliárdot egy száznegyvenmilliárdos cégben nem fogunk találni.”