Sokan zsíros üzletektől estek el

2011. július 29. 09:56

Azt hiszem, most azért kerültem én a célkeresztbe, mert az eddigi támadások hatástalanok voltak, és most más fogást keresnek rajtunk. Interjú.

2011. július 29. 09:56
Hernádi Zsolt
Hernádi Zsolt
HVG

Olyan is volt, amikor személy szerint ön került a célkeresztbe?

A Molt rendszeresen támadták korábban is, így a Slovnaft átszervezésekor, vagy a Mol saját, belső átalakítása alatt is. Az idő és a független elemzők is minket igazolnak. Ugyanakkor ez az első olyan eset, amikor kriminalizálnak egy ügyet, és ilyen súlyos vádakkal illették a céget, illetve személy szerint engem. 2002 óta, amikor először szóba került az INA privatizációja, folyamatosan támadták a Molt a horvát lapokban. Azt hiszem, most azért kerültem én a célkeresztbe, mert az eddigi támadások hatástalanok voltak, és most más fogást keresnek rajtunk. Sokkal nagyobbat szól, ha egy olyan ügyet tudnak kreálni, ami egy adott személyhez köthető. Az utóbbi két évben vehemensebbek lettek a támadások, ami szerintem azzal függ össze, hogy 2009-ben megkaptuk a vállalatirányítás felelősségét az INA-ban, majd hozzákezdtünk a cég átvilágításához, racionalizálásához. Az eddig végrehajtott, 740 millió kunás (1 kuna = 35,89 forint) költségcsökkentés számos érdeket sértett, sokan zsíros üzletektől estek el. Most egyesek megpróbálják visszaforgatni a történelem kerekét, de ez nem fog sikerülni.

Tudja, kik a támadók?

Az efféle támadások mindig arctalanok. Szívesen leülnék vitatkozni bárkivel arról, hogy szakmailag jó döntéseket hoztunk-e az INA-nál, de nem ennek kapcsán támadnak minket. E vádak nemtelenek, nélkülözik a konkrétumokat, meg nem nevezett forrásokra hivatkoznak. Dokumentumokat egyelőre nem mutatott be sem a horvát, sem az ő információikat ellenőrizetlenül átvevő magyar sajtó. Ugyanakkor látni kell a horvát és a magyar sajtó közötti különbséget is, a horvát példányokat szinte kizárólag az újságos standokon adják el. Minden nap meg kell küzdeniük az olvasókért, így gyakran a tények helyett a sztorik, a pletykák fontosabbak. (...)

Miközben a horvát lapok önt támadják, zágrábi politikusok arról nyilatkoznak, hogy érdemes lenne felülírni a szerződéseket. Mennyire függ össze a két ügy?

A Molnak nincs konfliktusa a horvát kormánnyal. Nem akarják felülírni az irányítási jog átadásáról 2009 júniusában aláírt szerződést, csak azt tekintjük át, hogy az abban foglaltak miként teljesültek eddig. Szerintem egyébként ragyogóan: a Mol irányításával az INA megerősödött, és minél erősebb az INA, annál erősebb Horvátország.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 5 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
mélyszittya
2011. július 30. 08:58
a történetnek van számos mulattatóan tanulságos eleme: - a magyar politikai jobb politikai kedvence az Antall József óta tapasztalható magyar riszálások ellenére, adott esetben, méreteseket képes rúgni lágy alfelünkbe; - amikor a MOL játssza el a Szurgutnyeftegaz-t az INA ügyben, Magyarországon teljes értetlenséggel szembesülnek az oroszokkal szembeni magyar reakciókhoz nagyon hasonló horvát reakciókkal; -Hernádi idegessége és szorgalmas törleszkedése a regnáló Orbán-rezsimhez érthető és tanácsos, ha csak gyanú támadna, hogy nem játssza el a lojális fejőstehén szerepét, netán külön utakon járna, - igaz, kicsiben, de úgy is járhat Orbánnal, mint Putyinnal járt Hodorkovszkij; - ha Sanader (korábbi miniszterelnök) tényleg "beteg", úgy a horvátoknál nem lesz előzmény nélküli ez a (korrupciót feltételező) büntetőeljárást okafogyottá tevő haláleset. Emlékezetem szerint Tudjman (korábbi államelnök) lába alatt is égett már a talaj, amikor a legfelső helyről(?) megkapta a "felmentő ítéletet". Ha ez a sejtés közelíti az igazságot, akkor lehet fantáziálni...
mélyszittya
2011. július 29. 11:33
Lássuk be Hernádi Zsoli nagyon nagy bajban van. A horvátok, ha az direkt érdekeikről van szó szarnak az magyar ajándék- kalasnyikovokra, de még az EU-ba segítő nagy magyar iparkodásra is. Ráadásul horvát barátaink most valami hasonlóban ügyködnek, mint Orbán tábornok - talán azzal a nem lényegtelen különbséggel, hogy az ő gyanújuk az elhajtott korábbi kormányfővel szemben mintha megalapozottabb lenne. Ebben a felállásban a mi kis Hernádink enyhén szólva is bakfitty. Ha tehát szükségük lesz az INA visszaszerzéséhez, avagy Sanader kicsinálásához az ő megnyuvasztása is, nemigen fognak hezitálni. Hacsak a mi Viktorunk nem áll mellé. Az viszont nettó csókos alapon nem megy majd. Érdemes tehát figyelni, mi lesz a MOL kézbe került INA részvények sorsa: ha a nagy hiánycél kavarásra hivatkozva (amint egy épp most napvilágot látott kormányoldali latolgatás is belengette) MOL-t vagy a MOL-leány INA-t passzolnak el a dolognak akár köze lehet a mentőakcióhoz is. Ha nem lesz biznisz, Zsolinak annyi...
Back2theUK
2011. július 29. 10:42
A Balkánon még nem volt olyan ,hogy tartós,biztos befektetés. Jó ha ott vagyunk de ,az eredményekről majd akkor ,ha a Balkán fel tud mutatni 80-100 év polgárháború-mentes békét.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!