„A munkamániának is sok fajtája van. Néha önveszélyes, máskor közveszélyes. Sajnos most közként mindannyian ki vagyunk téve egy magát „biziként” eladó kormányzat nagy munkatempónak és szorgalomnak álcázott felelőtlen jogszabály-gyártásának, amellyel éppen a lényegétől fosztja meg a törvényalkotást: a megfontoltságtól, a koherenciától és a jogbiztonság garantálásától.
Szinte minden napra jut egy újabb jogalkotási skandalum.
Az Origo hírportál híradása szerint valamennyi ellenzéki párt fel volt háborodva például az Alkotmányügyi bizottság múlt keddi akciója miatt, amikor a bizottság elnöke a délelőtti ülésen még a kormánypárti tagjait is meglepte a büntetőeljárási törvény módosítására irányuló indítvány benyújtásával, ugyanis a törvényjavaslat tartalmán mindenki megütközött. (...)
Az állampolgárok alszanak, addig se látják, hogy a parlament dolgozik. Aki szerdán délelőtt a Parlament honlapjára látogatott, a kedden az Alkotmányügyi bizottság által kezdeményezett javaslatról már azt találta az iromány adatai között, hogy a törvényjavaslat zárószavazásra vár. Ez azt jelenti, hogy az általános vitát lezárták róla, s ha nincs módosító indítvány, akkor részletes vitára sincs szükség, lehet az elfogadásról szavazni. Jelen esetben azonban nem lehetett tudni az általános vita lezártakor, hogy lesz e módosítási indítvány.
Az elmúlt kedd délutánján ugyanis a képviselők e törvényjavaslat kapcsán a házszabálytól való eltérésről is szavaztak. Az eltérés indoka az volt, hogy a törvényjavaslathoz a részletes vita lezárása után is lehessen módosító indítványokat benyújtani. Hogy miért? Nyilván azért, mert az előterjesztők tudták, hogy még a hajnalban lezavarják az általános vitát. Normális esetben pedig csak az általános vita befejezéséig lehet módosító indítványokkal élni. Ám ha annyira gyorsan dolgozik a parlament, hogy egyetlen nap leforgása alatt eljut egy törvényjavaslat beterjesztésétől az általános vita lezárásáig, akkor bizony a módosító indítványok benyújtásához más határidőre van szükség, különösen, ha – mint már említettük – mindenki az adott napon látja először a javaslat benyújtott szövegét.”