Rád gondolok

2011. április 12. 09:54

Gyurcsány kormányának tehetetlenségét próbálta elrejteni az ellenzék kioktatásával, míg a Fidesz a kétharmados rendszerátalakító hév közepén váltott erre az üzemmódra.

2011. április 12. 09:54
„Az elmúlt hetekben egyre többet foglalkozik a (tág értelemben vett) kormányzati kommunikáció az ellenféllel, sokkal többet, mint amit az amúgy a Fidesznek korábban sok hasznot hozó »gyurcsányozás« indokolna. Az alkotmány vitájában szinte minden felszólaló – még az első szónoklatot tartó Kövér László is - a »hiányuk« magyarázatával kezdett, Gulyás Gergely mai záró beszédét pedig azzal indította, hogy Medgyessy Péter 2002-es kormányprogramjával próbált erősíteni az érvelésén. Mindez megítélésem szerint már túlmegy azon a szinten, amit a stratégiai szempontok igényelnek: az ellenféllel való foglalkozás itt már nem egy hasznos politikai húzás eredményeként, hanem sokkal inkább jobb híján, más ötlet helyett, az elbizonytalanodás jeleként történik.

A változás – ha másképp és más mértékben – ismerős lehet. Az eddigi kormányok többségénél egy idő után eljött egy olyan pont, ahol a kormányzás lendületének megtörését hasonló kommunikációs fordulat jelezte. Ennek legerősebb példáját Gyurcsány Ferenc produkálta, aki 2006 után szinte minden megszólalását az ellenzék kioktatására, az ellenzéki politika értelmezésére használta. A hasonlóság azért meglepő, mert a különbségek amúgy ordítóak: a szocialista politikus kormányának tehetetlenségét próbálta elrejteni ezzel (miért nem tudja csinálni), míg a Fidesz éppen a kétharmados rendszerátalakító hév (miért csinálja) kellős közepén váltott erre az üzemmódra. Arról már nem is beszélve, hogy míg korábban az aktuális ellenzéki erő feltámadása megelőzte a kormány odafordulását, most a kutatások szerint ilyesmiről még nem beszélhetünk.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 23 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
várúr
2011. április 12. 15:54
Mindehhez még annyit: a fidesz-vezetők Gyurcsány nevét jóformán ki sem ejtik a szájukon. A túlmozgásos izgága hazug orbánozik éjjel-nappal. Lassan már a feleségének is így köszön: Orbááán! Török ténsúr eddig e pszichiátriai jelenségnek egy sort sem szentelt - igaz, nem ideggyógyász... Gyurcsány beszédkényszerét mi szenvedjük meg leginkább itt a Mandineren.
várúr
2011. április 12. 15:48
Török ténsúrnak néhány megszívlelendő szempont: 1. Mint kiderült, a szocik is alkotmányozni akartak, mi több, feketén-fehéren a választási programjukban kinyomtatva is benne volt. 2. Ehhez képest választották a szocik Gyurcsánnyal a jól ismert buta hazudozást: Nincs alkotmányozááási kényszer! Nem tudtunk a 2006-os alkotmányozásróóóól! (stb.) 3. Amikor két párt nem érvel, hanem kivonul az alkotmányozásból, a lebaszás nem lehetséges, hanem szükséges. 4. Amikor egy harmadik párt (Jobbik) olyan demagóg és ostoba, amilyen, a termőföld kapcsán, ráadásul hazudik, hogy a kormány alkotmányosan nem védi a vízkincset (minden eddiginél erősebben védi) a lebaszás még indokoltabb. 5. Nem mellesleg a parlament a vélemények ütköztetésének a színhelye és oda-vissza kritikai fórum. Mindezt Török ténsúr is tudja, csak épp áthangszereli. Nem kéne. Nemcsak az írás marad meg - a netes blogolás szintúgy.
Winston Smith
2011. április 12. 11:48
Pontos elemzés. el kell terelni a figyelmet pl. arról, hogy az új alkotmánytervezet szerint a közt. elnök föloszlathatja az országgyűlést, amennyiben az adott év márc 31-éig nem fogadják el a költségvetést. namost az újonnan létrejött költségvetési tanács elnökének vétójoga van, tehát ha ő azt mondja: nem, akkor nem lesz elfogadva a költségvetés. Tehát ha 2014-ben nem fityesz kormány lesz, akkor a Költségvetési Tanács elnöke megtorpedózza a költségvetést, majd Pali bá(b) fogja magát, föloszlatja az országgyűlést, és kiírja az új választásokat. Ez bizony ilyen egyszerű. Félreértések elkerülése végett: ez a gyakorlat bármely párt részéről undorító lenne. Épp ezért kéne mondjuk a kétharmados törvényeket kibővíteni, nem pedig betonpozíciókat létrehozni. Mert azt elhiszem, hogy a fityeszesek eddig nagyokat kaszáltak a kormányváltás óta, csak az a fránya magyar nép nem akarja valahogy észrevenni, hogy mennyivel jobban élünk azóta.
states
2011. április 12. 11:29
Gyurcsány a Fidesz számára múltidő, ezért kellene kevesebbet foglalkozni vele, a szociknak viszont nem, minél tovább tartják talonban, annál tovább és biztosabban táboroznak a 20 százalék körül. Az persze igaz, hogy Orbánék is csetlenek-botlanak a szoci trágyadomb eltakarítása közben, de ez a mérete miatt megbocsátható...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!