Karácsony megkezdte a riogatást: az étkeztetés leállításával fenyeget (VIDEÓ)
Komoly szankciókat helyezett kilátásba a főpolgármester, amennyiben a főváros teljesíti kötelezettségét.
Egyelőre azon dilemmázom, hogy amikor életbe lép az összeférhetetlenség, a polgármesterséget vagy a képviselői mandátumot válasszam. Interjú.
„A következő fideszes főpolgármester-jelölt neve érdekelne.
Tarlós Istvánnak 2014-ben, ha akar, van reális esélye a jelöltségre, sőt akár a főpolgármesteri cím elnyerésére is.
Van reális esélye? Vagyis nem rajta múlik, hogy ő indul-e?
Jó, igyekszem pontosan fogalmazni, hiszen elég egy félreérthető hangsúly, és a fél ország előrehozott választásokat vizionál. Szóval: ha Tarlós István akarja, ő lesz a főpolgármester-jelölt.
Ön nem mozdul rá a posztra?
Nem sietem el a döntést. Egyelőre azon dilemmázom, hogy 2014-ben, amikor életbe lép az összeférhetetlenség, a kerületi polgármesterséget vagy a képviselői mandátumot válasszam. Már tavaly megfordult a fejemben, hogy nem indulok a polgármesterségért, és az országgyűlési képviselőség, valamint a gazdasági bizottság vezetése mellett »csupán« a fővárosi közgyűlésben dolgozom tovább. De a belvárosi fideszesek meggyőztek: cserbenhagyás lenne elköszönni. (...)
Helyes döntésnek tartja, hogy 2014-től különválasztódik a polgármesteri és az országgyűlési képviselői poszt?
Én össze tudom egyeztetni őket. Persze nekem könnyű dolgom van, hiszen a polgármesteri hivataltól két vagy három megálló a Parlament, attól függ, hol szállok fel a villamosra. Nyilván Nyíregyházáról, Debrecenből vagy Szegedről nézve gond a közlekedés.
Aligha az egy főre jutó munkát sokallja a miniszterelnök. Sokkal inkább az lehet a döntése mögött, hogy 2014-től kétszáz fősre soványodik az Országgyűlés, ám a mostani kádereknek továbbra is közéleti egzisztenciát kíván biztosítani Orbán.
Én inkább úgy fogalmazok: mindenkinek meg kell adni a lehetőséget, hogy valahol bizonyíthasson. Másrészt pedig fönnállna a veszély, hogy a kétszáz fős parlamentben többségbe kerülnek a polgármesterek, ami olyan lenne, mintha az első kamarában működne a második kamara. Egyébként nem példa nélküli ez a három év múlva bevezetendő modell: 1990 és 1994 között így működött a törvényhozás.
Jól értem, hogy ön ma arra hajlik, hogy az országgyűlési képviselői mandátumát tartja meg 2014-ben?
Gondolkodom.”