Nincs mentség

2010. május 16. 11:15

Hogyan képzelték a szocialista delegáltak, hogy a Jobbikkal való alku tárgya lehet a nemzetbiztonsági bizottság elnöki széke?

2010. május 16. 11:15

„Miként történhetett? Hogyan képzelték a szocialista párt delegáltjai, hogy akár egy pillanatra is a Jobbikkal való alku tárgya lehet a parlament nemzetbiztonsági bizottságának elnöki széke? Hogy egyáltalán kérdés, milyen más pozíciók megszerzése árán lehet »csereüzletet kötni« ebben az ügyben? Ki gondolhatta egy pillanatig is, hogy az MSZP más álláspontot is képviselhet, mint azt, hogy a Jobbik be sem kerülhet az ominózus testületbe? (...)


De hát az MSZP feladta a számára egyetlen vállalható álláspontot. És nem valamiféle Fidesz-Jobbik összjáték kényszerítette erre, mert ha netán volt is ilyen, nem érte volna el a célját, ha a szocialisták nem taktikában, hanem stratégiában gondolkodnak. Fel kellett volna mérniük, micsoda hitelvesztést könyvelhetnek el megint, ha aprópénzre váltják az oly sokat hangoztatott eszményeket; tudnak-e majd mit mondani a saját szavazóiknak, amikor azok számonkérik rajtuk a következetes antifasiszta politikát. Minderre nem lehetett nem tekintettel lenni ott a tárgyalóasztalnál - és mégis elkövették ellenzéki politizálásuk első, nagyon komoly hibáját.

Aztán még aznap rájöttek, mibe manőverezték bele magukat. Azonmód el is kezdődött a magyarázkodás, ami csak tetézte a helyzet abszurditását. Mert a menthetetlen nem volt menthető. Nem lehetett elhitetni a közvéleménnyel, hogy »nem volt más választásunk«. Nem lehetett meggyőzni arról senkit, hogy amikor a tárgyalási szünet után az MSZP delegátusai visszatértek a tárgyalóasztalhoz, nem azt mondták: elfogadják a Jobbik elnökségét a nemzetbiztonsági bizottságban. A jegyzőkönyv idézhető. És nagyon sokáig sokan fogják is idézni. Akkor is, ha csütörtökön a szocialista frakció már gyorsan elfogadott egy jellemzően felemás formulát, miszerint aláírják ugyan a pártok megállapodását a bizottsági struktúráról, de különvéleményben szögezik le, hogy történetesen a nemzetbiztonsági testületben nem fogadnak el Jobbikos képviseletet - aztán majd tegye tisztába a dolgot az új házelnök.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 50 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
marós
2010. május 17. 06:24
Mészáros et. majd azújságíró klubban elönt benneteket az orbánfóbia, és akkor megmondjátok nekünk, hogy mi a tuti.
hajduj
2010. május 16. 20:51
Felhívnám minden vérmes kolléga szíves figyelmét, hogy ezek a parlamenti bizottságok, nem egytagúak. Az elnöknek vannak fontos jogai, köztük a legfontosabb, hogy összehívja a bizottságot. A munka és állásfoglalás az ott lévő tagok munkája. Ugye hányszor akadályozta meg egy egy bizottság munkáját a maszop-szadesz, azzal, hogy egyszerűen nem ment el, vagy nem szavazott, az amúgy fideszes elnök vezette csoportban. Egy bizottság, ha az nemzetbiztonsági érdeket visel, ott a tagok "C" típusú vizsgálaton esnek át. Vajon a Jobbikot mi ok miatt prejudikálja egy amúgy bizonyítottan tolvaj párt nemzetbiztonsági kockázatnak, ha az adott személynek a vizsgálata OK? Vagy csak ennyi futja a lényeglátásból? Az ideológiájuk meg nem antifasiszta, hanem csak antifaszista.
tevevanegypupu
2010. május 16. 18:10
Mindenesetre a fidesz visszavette a jobbiktol a nemzetbiztonsagit. Meg is erthetjuk, a szocialistaknal sokkal jobb helyen lesz.
negeev
2010. május 16. 15:25
Tominak is meg kéne mondani, hogy csak addig volt vállalhatatlan a Jobbik az MSZP-nek, ameddig nem lehetett jókat vele seftelni a parlamentben. Mészáros Tamás nem progresszív!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!