Szoboszlai Dominik labdába sem rúghatott, legyőzték ellenfelei
Több sportlegenda is előtérbe került, az olimpikonok taroltak.
Sharon van Rouwendaal antibiotikumot szándékozik szedni, mielőtt a Szajnában nekivágna a 10 kilométeres ötkarikás távnak, de ezt javasolja versenyzőinek a holland triatlon szövetség is.
Nyitókép: SEBASTIEN BOZON / AFP
A nyílt vízi úszás holland női olimpiai bajnoka, Sharon van Rouwendaal antibiotikumot szándékozik szedni, mielőtt a Szajnában nekivágna a 10 kilométeres ötkarikás távnak.
„A start előtt néhány nappal beveszek egy kis adag antibiotikumot megelőző intézkedésként, ami segít megelőzni a hasmenést” – idézte a 2016-os riói játékokon aranyérmes, 2021-ben, Tokióban pedig második vízi maratonista szavait a holland AD.nl portál. A 30 éves Van Rouwendaal az olimpiai dobogós helyezések mellett a különböző távokon (5, 10 és 25 kilométer) egyéniben összesen tíz világbajnoki érmet, közte három aranyat szerzett, Európa-bajnoki medálokból pedig 11 van neki, ezek közül hat az egyéni arany, három 5, s három 10 kilométeren.
A Holland Triatlon Szövetség ugyancsak antibiotikum szedését javasolja versenyzőinek, akiknek sportáguk úszásrészét szintén a Szajnában tervezik a házigazdák lebonyolítani.
A triatlonosok válogatottjának edzője, Marcel Wood szerint a vízminőség mindig is gondot okozott az olimpiákon, de a bajt minden alkalommal elkerülték,
így a szakember abban reménykedik, hogy a párizsi viadalok idején is kellően tiszta lesz a folyó vize.
Korábban Párizs polgármestere, előtte pedig a francia sportminiszter megmártózott a Szajnában, és rövid ideig úszkált is benne, bizonyítandó, hogy a folyó alkalmas az úszóversenyek megrendezésére. Ugyanakkor a szennyezettséget mérő vizsgálatok többnyire nyugtalanító végeredménnyel szolgáltak, így kérdés, hogy a Szajna mennyire lesz majd valóban tiszta, s az egészségre kevésbé ártalmas a nyílt víziek és a triatlonosok viadalai idején.
(MTI)
Kapcsolódó cikkek a Olimpia 2024 aktában.
Nincs leállás: az elmúlt hétvégén három aranyérem volt a termés.
Kiss Péter Pál mostantól már kétszeres paralimpiai bajnok, emellett négyszeres világ- és négyszeres Európa-bajnok.
A pécsi sportoló a 200 méteres vegyesúszás SM9 kategóriájának döntőjében elsőként csapott a célba a párizsi paralimpián.