Először az Index és a Népszabadság újságíróját, majd Kálomista Gábort, a magyar producerek szövetségének elnökét és Bereczki Csabát, a Magyar Mozgókép Közalapítvány nemzetközi igazgatóját is biztonsági emberek kísérték ki Budapest International Film Festival (BIFF) sajtótájékoztatójáról. Az Index úgy tudja, az indok az volt, hogy a fesztivált nem állami pénzből rendezik meg, így az esemény a Screen című filmes szaklap privát kerekasztal-beszélgetése.
„Azt mondták, ez privát dolog, azért nem engedtek be” - nyilatkozta a tájékoztatóról kivezetett Kálomista Gábor. „Ha privát, akkor maguknak rendezték, ha Magyarországot képviselik, akkor be kellett volna engedniük. Egy ilyen kamuhírt bejelenteni egy ilyen nehéz helyzetben Magyarország lejáratása: ha otthon csinálunk magunkból bohócot, rendben van. De minek ehhez Cannes-ba jönni?” - tette hozzá.
A BIFF létrehozását támogató Magyar Audiovizuális Producerek Szövetsége (MAPSZ) vezetői a cannes-i rendezvény szervezőire hárították a felelősséget. Barbalics Péter állítása szerint a meghívottak listáját az általuk megbízott szervezők állították össze. „Megnézték, hogy melyik a legnézettebb online média Magyarországon. Ez az Origo. Az MTI-nek nyilvánvalóan ott kellett lennie és a Magyar Televíziónak is. Ez nem a mi dolgunk. Akinek nem volt meghívója, az nem jöhetett be. Ők így dolgoznak” - hangsúlyozta Barbalics. Elmondása szerint az Index tudósítója ennek ellenére megjelent a szigorúan meghívásos rendezvényen, de a szervezők Bereczki Csabához és Kálomista Gáborhoz hasonlóan őt is távozásra szólították fel.
Arra a kérdésre, hogy nem lett volna-e célszerűbb legelőször a magyar sajtót és szakmát tájékoztatni a fesztivál részleteiről, és csak utána kiállni a nemzetközi nyilvánosság elé, Neményi Ádám elnök elmondta, hogy eredetileg reggel lett volna a magyar pavilonban a tájékoztató, és csak utána a zártkörű szakmai megbeszélés, de a szervező Screen a külföldi vendégekre hivatkozva az utolsó pillanatban megfordította a sorrendet.