Washington Times: Biden másokat vádol azzal, amit ő maga tesz

2025. január 21. 15:26

Az utolsó napokban mutatta ki igazán a foga fehérjét a leköszönő elnök.

2025. január 21. 15:26
President Biden to depart Joint Base Andrews in Sendoff Ceremony

Joe Biden elnökségének vége éles ellentmondásokkal és visszás döntésekkel zárult, amelyek aláhúzzák, miért fordultak el az amerikaiak pártjától a novemberi választásokon – tájékozat a The Washington Times

Búcsúbeszédében Biden arról beszélt, hogy az amerikai demokráciát veszélyezteti az oligarchikus hatalom koncentrációja. „Ma egy oligarchia formálódik Amerikában, amely szélsőséges gazdagságával, hatalmával és befolyásával alapvetően fenyegeti demokráciánkat, alapvető jogainkat és szabadságainkat” – figyelmeztetett.

Ezek az erős szavak különösen ironikusnak tűnnek, mivel mindössze két héttel korábban Biden kitüntette George Sorost az Elnöki Szabadságéremmel.

Soros, aki a Demokrata Párt és különféle baloldali aktivista csoportok fő támogatója, a tőzsdei spekulációval szerzett vagyonáról ismert, és Franciaországban elítélték bennfentes kereskedelem miatt.

Ez a lépés sokak szerint Biden kettős mércéjét mutatja: miközben másokat vádol az oligarchia terjeszkedésével, saját pártfogóit ünnepli.

Ezt is ajánljuk a témában

Biden elnökségének utolsó napjaiban a döntései közül különösen nagy vihart kavart a Női Egyenjogúság Alkotmánymódosítás (Equal Rights Amendment – ERA) kihirdetése. Az 1970-es években indított kezdeményezés már rég megbukott, mivel nem sikerült elegendő állami ratifikációt szerezni.

Ennek ellenére Biden egy rendelettel „törvényerőre” emelte az ERA-t, figyelmen kívül hagyva az alkotmányos eljárást.

Az Egyesült Államok Nemzeti Levéltára, amely a kérdés eldöntéséért felelős, korábban világossá tette, hogy az ERA határideje lejárt. Biden lépése szembehelyezkedett az alkotmányos alapelvekkel, hiszen az Alkotmány V. cikkelye szerint az alkotmánymódosítás kizárólag az államok és a Kongresszus hatáskörébe tartozik.

Ezt is ajánljuk a témában

Biden utolsó nagy horderejű döntése az elnöki kegyelmezés körül forgott. Az elnök előzetes kegyelmet adott többek között Anthony Faucinak, aki a COVID-19-járvány kezelésében játszott szerepével került kritikák kereszttüzébe, valamint a január 6-i bizottság tagjainak és munkatársainak. 

Biden azzal indokolta a lépést, hogy „ezek a közszolgák tisztelettel és becsülettel szolgálták nemzetünket”. 

Azonban sokak szerint ez a döntés is inkább politikai kármentésként értelmezhető, különösen egy olyan elnök részéről, akinek kormányzata az első az amerikai történelemben, amely közvetlenül vádat emelt egy választási ellenfél ellen.

Nyitókép: Allison ROBBERT / AFP

Összesen 9 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Beszélgető
2025. január 21. 17:59 Szerkesztve
Az is Trump nagyságát bizonyítja, hogy ezt a trottyos szarházit megtűrte maga mellett a beiktatás után még egy darabig. Még a helikoptert is engedte használni, amivel elszállították a nyuggerotthonba. Egy picivel idegesebb alkat az eskü utolsó betűje után felrúgta volna a kamalával együtt
Akitlosz
2025. január 21. 16:53
Az üléspont határozza meg az álláspontot. Ez a politikában így volt, így van és így is fog maradni. Objektivitás, elfogulatlanság nem volt, nincsen és nem is lesz.
Tanács bácsi
2025. január 21. 16:30
Mármint a protézise fehérjét mutatta ki....a bácsi.
papalimapapa
2025. január 21. 16:14
Az Amerikai Egyesült Államok szégyene és a demokrácia megcsúfolása volt, hogy a demokraták ezt a demens vén faszt - választási csalással - az elnöki székbe juttatták négy évvel ezelőtt. Van mit rendbe tennie a Trumpnak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!