2015 májusában Soros azt nyilatkozta az osztrák Der Standardnak: azért hajlandó befektetni egymilliárd dollárt Ukrajnában, mert „Ukrajna védi Európa határait. (…) De mindenekelőtt az ország olyan európai értékekért küzd, mint a jogállamiság és a szabadság. (…) Vannak konkrét befektetési ötletek, például mezőgazdasági és infrastrukturális projektekben. Egymilliárdot fektetnék be.” Soros azért hozzátette:
„Ennek profitot kell termelnie. Nem én, hanem az alapítványom profitálna belőle.”
Szóvivője megjegyezte: a befektetés azon múlik, hogy a nyugat hajlandó-e megvédeni Ukrajnát mindenáron.
2015 novemberében – folytatja Rachel Ehrenfeld – Petro Porosenko kitüntette Sorost az Ukrán Szabadságrenddel. 2019-ben Soros támogatta Porosenko kampányát, de Porosenko vesztett Volodimir Zelenszkijjel szemben.
Ekkoriban az említett Antikorrupciós Akcióközpont (AntAc) már 290 ezer dollárt kapott Soros alapítványától, és 4,4 millió dollárt az amerikai kormánytól. A The Hill akkor arról írt, hogy Obama igazságügyi minisztériuma, az amerikai külügy és az FBI egyes tevékenységeit az AntAC-nak szervezte ki. Az AntAC és Democracy Integrity Project, amit úgyszintén Soros finanszírozott, fontos szerepet játszott a Steele-dosszié összeállításában.
A Steele-dosszié
Mint azt 2020 szeptemberében írtuk: pár nappal azután, hogy az oroszok tudomása szerint elindult Clintonék Trump-ellenes akciója, az FBI elindította a nyomozást az oroszok esetleges beavatkozásáról Trump oldalán – az akció fedőneve Crossfire Hurricane volt. Az FBI-nyomozás jelentős részben egy volt brit kém, Christopher Steele által összeállított dosszién alapult. Steele-t a Fusion GPS nevű cég alkalmazta, a Fusion GPS-t pedig a Clinton-kampány és a Demokrata Párt vezetősége, a Democratic National Committee (DNC) bérelte fel, hogy terjessze azt a pletykát, hogy Trump titokban összedolgozik Putyinnal. A Steele-dossziét nyilvánosságra hozták 2017-ben, és kiderült, hogy megalapozatlan állításokkal van tele. Azonban akkoriban Steele és a Fusion GPS a Putyinhoz közelálló orosz oligarchának, Oleg Gyeripaszkának is dolgozott. A Steele-dosszié állításainak nagy része egy embertől származott, aki az orosz Igor Dancsenko volt. Dancsenko FBI-jal való beszélgetéseit még 2017-ben hozták nyilvánosságra, s hogy ő volt a Steele-dosszié fő forrása, azt 2020 nyarán erősítették meg hivatalosan. Néhány, nemrég nyilvánossá minősítették titkosszolgálati irat szerint az amerikai hatóságoknak erős a gyanúja, hogy Dancsenko szoros kapcsolatban áll az orosz titkosszolgálattal. Az is kiderült, hogy az FBI korábban már nyomozott Dancsenko után, és nemzetbiztonsági veszélyforrásként tekintett rá. A nyomozást csak azért zárták le, mert Dancsenko Oroszországba távozott. A Trump-kampányhoz közelálló Carter Page elleni nyomozás is a Dancsenkótól származó információkon alapult.
Civilizációs küzdelem, magánérdekkel dúsítva
2022. február 26-án, két nappal a háború kitörése után Soros György azt posztolt a Twitterre (ma X): „Tanúja voltam annak, ahogy
Ukrajna a Szovjetunió összeomló részéről liberális demokráciává és nyílt társadalommá alakul. Számtalan orosz agresszióval nézett szembe, de kitartott.”
2022. május 24-én Davosban Soros kijelentette: „Ukrajna inváziója nem a semmiből jött. A világ egyre inkább két olyan rendszer között küzd, amelyek homlokegyenest szemben állnak egymással: a nyílt társadalom és zárt társadalom.” Hozzátette: „az invázió lehet, hogy a harmadik világháború kezdete, és civilizációnk nem biztos, hogy túléli.” Számára az egyetlen út „Putyin mielőbbi legyőzése”.