Megfagyott a levegő Brüsszelben: Orbán Viktor egy mondattal helyretette Ursula von der Leyent és Manfred Webert (VIDEÓ)

„Itt az ideje, hogy a Bizottság Ukrajna helyett végre a tagállamokat képviselje” – szögezte le a magyar kormányfő.

Az Európai Bizottság néhány hónapon belül bemutatja javaslatát az újságírók megfélemlítésére és elhallgattatására szolgáló indokolatlan jogi eljárások megszüntetésére – jelentette ki Vera Jourová.
Az újságírók megfélemlítését célzó, a közéleti részvételt megakadályozó úgynevezett SLAPP-perek száma növekszik Európában, ez a fajta visszaélés elfojtja a tájékoztatáshoz való jogot – jelentette ki Vera Jourová értékekért és átláthatóságért felelős uniós biztos az Európai Parlament szerdai plenáris ülésén.
A demokrácia, valamint a tömegtájékoztatás szabadságának és sokszínűségének megerősítésréről szóló vitában az uniós biztos elmondta: a SLAPP-perek az újságírók, valamint a jogvédők számára is ellenséges környezetet teremtenek, ami aláássa munkájukat. „Az újságírók és a jogvédők tevékenysége rendkívül fontos a demokrácia kiterjesztéséhez, mivel társadalmi szerepük a közérdekeket védi” – hangsúlyozta.
Az Európai Bizottság néhány hónapon belül bemutatja javaslatát az újságírók megfélemlítésére és elhallgattatására szolgáló indokolatlan jogi eljárások megszüntetésére – jelentette ki. „Ez a javaslat betartja a szubszidiaritás és az arányosság uniós elveit” – tette hozzá Jourová.
(MTI)
Fotó: François WALSCHAERTS / POOL / AFP